Tradicionāls ir priekšstats, ka katrā attīstītā sabiedrībā augstākais Dievs ir tas, kurš pārvalda dievu sabiedrību. Dievs, kura senais tēls sasaistījās ar astroloģisko Jupitera planētu, ir cieši pietuvināts Strēlnieka pirmtēlam.
Strēlnieks ir mednieka tēls. Domāšanu zīmēs sākotnēji attīstīja tieši medības, jo tajās veiksmīgāks ir nevis stiprākais, bet gudrākais un tas, kurš spēj vislabāk sadarboties ar citiem. Arī sabiedrībā vislabāk spēj justies tieši tie, kuri prot neļaut izpausties zemākajām egoistiskajām īpašībām. Taču tomēr tās ir līdera īpašības, kas še svarīgas un ko apliecina arī Strēlnieka zīme un prasme būt godīgam.Strēlnieka zīme ir trešā uguns stihijas zīme. Vēlāk to sasaistīja arī ar progresu (lai atceramies Prometeja tēlu, kas ļaudīm atnes uguni), tieši Strēlnieks ir tas, kurš visciešāk saistīts ar sabiedrības izaugsmi, tās apziņas paplašināšanos, robežu atvēršanu un žogu nojaukšanu.
Arhetipiskā pieeja līdzinās tām ideoloģijām, kuras apgalvo, ka reliģiju cilvēks izdomāja nevis savā bezspēkā, bet tieši otrādi kopējā spēka apziņā. Mežāža (Saturna pārvaldīts) Cilvēks uzstāda nopietnus mērķus un tiecas tos sasniegt, savukārt Strēlnieka ticīgais cilvēks apzinās dabas un citu ārējo spēku stiprumu salīdzinot ar cilvēku un apzinās, ka šis spēks ir savaldāms vai pierunājams paklausīt citiem līdzekļiem caur ticību un paļāvību Augstākajam Dievam, kas tos visus pārvalda.
Dievu valdnieks nešaubīgi ir pasaules radītāja mantinieks un vistiešāk saistīts ar zemniecību. Šai sakarībā visīpašākā veidā Dievu valdnieks ir pielūgsmes vērts tieši saistībā ar ūdeni, ar lietu, jo no tā daudzuma (ne par daudz mitrajos apvidos un ne par maz sausajās vietās) ir atkarīga raža un no tās savukārt visu cilvēku izdzīvošana.
Ķēniņš un Dievs Jupitera pirmtēls
Viens no visbiežāk sastopamajiem simboliem daudzu tautu reliģiskajās izpausmēs bija lietus simbols. Un nemaz nebūtu par to jāšaubās, jo ir taču skaidrs, ka valgme ir viens no svarīgākajiem priekšnosacījumiem, lai varētu izdzīvot cilvēki un lopi lai izaugtu nepieciešamā raža. Tieši tādēļ arī Lietus dievības aizvien bijušas aktuālas, zemkopju vidē. Tas tā būtu, ja mēs mitoloģiju vērtētu vien kā materiālas pasaules valodu un ikdienas dzīves simbolus. Taču šaubu nav mītoloģija nav tikai debesu parādību atspulgs. Tā ir arī pasaules dievišķuma apliecinājums, kas vairāk izpaužas citā līdzībā saistībā ar Jupiteru un viņa salīdzinošajiem dieviem citu tautu mītoloģijā Jupiters kā augstākā ideoloģiskā dievība, Dievu panteons virsvadonis un visazinātājs.
Astroloģijā Jupiters ir galvenais Dievu gribas vēstītājs cilvēcei daudzviet viņa mītiskais tēls savijas ar Merkura mītisko vēstneša tēlu. Tā ir dabas varenība un debesu spēks, kas izpaužas līdzībā ar pērkongrāvēju un tai pat laikā apliecina cilvēka līdzību ar dievišķo spēku. Tas ir cilvēkam piemītošs aktīvs prāts, viņa saprātīgā attieksme pret apkārtējo vidi, tautas pašapzināšanās bīstamās vai atbildīgās situācijās un valstiskais patriotisms. Tā ir cilvēces kopuma apziņa, ko mēs dēvējam par sabiedrisko apziņu. Tie ir mūsu priekšstati par pasauli reliģiskie, filosofiskie, zinātniskie utt., kā arī taisnīguma, laimes un labestības ideāli.
Jupiters ir aizsardzība un attīstības iespējas, kuras dod sociums: tā ir interese par tālām zemēm, cilvēku darbošanās plašums un atbrīvošanās no piezemētības, cieņa un autoritāte. Optimistiska ticība labākam un aktīva lūgsna par labklājību un debesu dāsnumu. Tā ir mistiska cīņa par savām tiesībām un triumfs, kad tās iegūtas un atspoguļojas kultūras norisēs. Tās ir arī iespējas un misija vai nolemtība cilvēka spējai kļūt par svēto vai karali, debesu gribas tulku un pavadoni par nedzīvo materiālo zemi atdzīvinošu un atsvaidzinošu garu, jo viņa nestās liesmas atspulgs debesīs ir kvēls un dzīvinošs…
Jupiteram raksturīgie simboli un krāsas
Kalns (smaile, virsotne, Olimps, tronis), Ērglis augsti pacēlies tēls.
Sešu staru zvaigzne aplī pērkona simbols.
Pērkona loki un bultas (zibeņi), divpusējs cirvis (pērkongrāviens).
Kentaurs stihiju pārvaldnieks (spēj pārvaldīt dabu, ķermeni, kā arī ieročus).
Lielās Lācenes zvaigznājs, ozols (pasaules koks), četras debesspuses, pilsēta, templis, priesteris izplatījuma, pasaules uzskata sakārtošana.
Negaiss, lietus (mati), bullis (kā mākoņa tēls) auglība.
Krāsas un to psiholoģiskā ietekme:
Zils-ultramarīns saikne ar Augstāko, reliģija, balstīšanās tradīcijās.
Purpura cariskums, svētība, maģija.
Sarkani zils ideju un enerģiju cīņa, spēku kustība un virzība.
Pirmtēls Saule Strēlnieka zīmē zoroastriešu dotais abstraktais Saules tēls Farns augstākie sasniegumi un slava, līmenis, ko ļauts sasniegt ne visiem. Kronis, ko nes Farns, ir drīzāk garīgas, ne vieliskas substances. Farns var iemiesoties gan personiskā garīgā būtnē, gan arī tautas vai sabiedriska kopuma garā, kā egregors.
Izredzētā tēls tas, kurš pārraida dievišķu garu vai zināšanas no debesu pasaules vieliskās izpausmēs. Farns simbolizē paplašinātu Strēlnieka spēku, kura vairošanās ir atkarīga no debesu uguns iedvesmas. Dievišķā palīdzība patiesībā izceļ gan izredzētību un īpašu spēju apliecinājumu.
Pirmtēls Mēness Strēlnieka zīmē – skaistā medniece Artemīda. Pa kalniem bēgošā dvēsele – ceļotāja, kas nav atkarīga no apkārtējiem, ne arī saistījusies citās atkarībās. Tā ir dvēsele, kura pārvalda visu gluži tāpat kā Artemīda pārvalda meža zvērus. Viņa ir brīva savos zemes klejojumos un viņas pārvaldītās tāles ir bezgalīgas. Kā meža zvērs viņa pārstaigā savus īpašumus un cilvēkiem dod vēlmi ceļot, apgūt nezināmas vietas un svešas zemes, doties jaunu piedzīvojumu un pārmaiņu meklējumos. Šī dvēsele aizvien tiecas uz priekšu. Tā ir laipna un atsaucīga pret jebkuru un tai pat laikā ne ar vienu nesaistījusies un mazliet vientuļa.
Pirmtēls Venera Strēlnieka zīmē tās ir amazone Ištaras neatkarīgās jūtas. Alkas pēc romantiskām dēkām un mīlestība, kura kalpo kā ceļazvaigzne idejai. Mīlestības ideāls. Pats Ištaras vārds iemieso debesu zvaigznes dievietes ideju. Šī vārda nozīmē daudzās valodās saistīta ar zvaigznes vai starojuma jēdzieniem.
Pirmtēls Marss Strēlnieka zīmē aktivitāte savienojumā ar prātu (gugrību), godīga cīņa par taisnību dievietes Atēnas tēls. Ar ideju un sabiedrisku lietderību saistīta cīņa un rīcība. Grieķi Marsa drosmes ideālu redzēja tieši šādu. Mūsdienu pasaulē to varētu salīdzināt, piemēram, ar ANO Miera spēkiem.
Pirmtēls Jupiters Strēlnieka zīmē Marduks – augstākā dievība babiloniešu dievu kalnā. Viņš uzvar pārējo dievu stihisko spēku un tādējādi gūst pārsvaru gan pār dieviem, gan pār cilvēkiem. Viņš rāda gaismas un pārvaldības ceļu, organizēdams un kārtodams pasauli un sabiedrību.
Šis ir aizvien jaunus sasniegumus un iekarojumus alkstošs Jupitera tēls iepriekš pastāvošā pasaules kārtība tiek mainīta, robežas paplašinātas un izmantojot jaunas dzīvības enerģijas tiek meklēta sava vieta attiecību sistēmā. Šis Jupitera novietojums ļauj atklāt jaunus apvāršņus, paplašina sociālo perspektīvu iespējas un vairo optimismu.
Pirmtēls Saturns Strēlnieka zīmē despotiskais tirāns Kronoss, kas cieši satur un pārvalda visas dzīvības norises, it īpaši laiku. Viņa spēks ir neapstrīdama patiesība un nemainīgas tradīcijas, dogmatisms. Cieša pārliecība par paša uzskatiem, ko nekas un neviens nevar sagraut.
Pirmtēls Hīrons Strēlnieka zīmē – eksaltācijā to simbolizē Mitra, civilizācijas pamatlikuma spēks, vara un nemainība. Globālas intereses. Savstarpējo attiecību cementēšana personiskā (laulības), gan starptautisko un starpvalstu attiecību līmenī. Sabiedriskās intereses pasaules mērogā atspoguļo Kentaurs kā Hīrona skolotājs, augstāko patiesību nogādāšana līdz visnezinošākajiem skolniekiem. Hīrons tāpat kā mitra vēsta par smalkākās patiesības nonešanu zemes līmenī. Arī Mitra spēj parādīties puscilvēka-pusdzīvnieka izskatā.
Pirmtēls Urāns Strēlnieka zīmē
Augstākais negaisa barguma dievs zoroastrisma dievu kalnā Ahuramazda. Tiek izcelta idejas garīgā virzība un pasaule tiek radīta ar domas spēku. Tas ir Debesu dievs, svētums, kurš cīnās ar ļaunajiem spēkiem. Viņš norāda garīgās pārveides ceļu un kalpo kā debesu gribas pavadonis sociāli reliģiskās attīstības ceļā. Šis Urāna novietojums izaicina uz jaunu ticību, iedvesmo uz intensīviem idejiskiem meklējumiem un palīdz cīņā par domas attīstību.
Šis ir sociālo pārveidojumu un atbrīvošanās laiks /1983.-1988.gada Perestroikas laiks/. Tiek paplašināti apvāršņi izmantojot jaunas patiesību atklāsmes – paplašinās starptautiskie kontakti un ceļošanas iespējas. Visiem pasaules cilvēkiem tiek dota iespēja skatīties pasaulē no augstākām pozīcijām, no jauna skatu punkta – mainās pasaules redzējums, transformējas kolektīvais saprāts, tiek apjaustas nākotnes perspektīvas un veidi, kā nākamos 84 gadus turpinās attīstīties sabiedrība.
Pirmtēls Neptūns Strēlnieka zīmē dižais olimpietis Poseidons tika ieguvis mantojumā tik vien kā ideju un ritmu pārpilnu jūru spēj saglabāt savu neatkarību no augstākā dieva Zeva un uzskata sevi par līdzvērtīgu viņam. Viņš saceļ vētru jūrā un dažkārt pretendē uz Visuma pārvaldību. Šis Neptūna novietojums demonstrē garīgā pasaules redzējuma neatkarību no patiesajām norisēm un ideoloģijas pārsvaru jebkurā dzīves jomā.
Šim laikam raksturīga aizraušanās ar romantiskām idejām, sekošana kurām gan var būt visnotaļ tirāniska un kareivīga. Tā ir iespēja uztvert daudzveidīgas pasaules tradīcijas.
Pirmtēls Plutons Strēlnieka zīmē ēģiptiešu viņsaules valdnieks Oziriss vēstījums par ārējas enerģijas pārvēršanos iekšējā un otrādi. Iekšējā un ārējā atbilstība, dvēseles izaugsme dzīves laikā (dvēseles svēršana pēc vieliskā ķermeņa nāves). Laiks, kad tiek pārbaudīta ideju dzīvotspēja (1996-2008) un kā sekas ir ideoloģijas pārveide. Reliģiozu un sociālu institūciju pārveide. Veidojas jaunas un paplašinās esošās sabiedriskās un starpvalstu organizācijas (Eiropas Savienība, NATO). Starptautiskā prioritāte pār nacionālo, robežu paplašināšanās.
Iekšēju spēku aktivitāte un izlaušanās ārpusē, kas var izraisīt pretējo polu sadursmes. Ļaudis daudzko no apkārtnotiekošā var novērtēt kā draudus, īpaši izpaužas t.s. cīņa pret ļauno, kas gan var būt nekas konkrēts, bet drīzāk abstrakts ļaunums. Sabiedrībā cilvēks var drīzāk justies apdraudēts, nevis pasargāts.