Zemes stihija. Rašanās lauks. Pastāvīgais krusts.
Pārvaldnieks – Hīrons un Venera. Trimdā – Plutons un Marss.
Eksaltācijā – Mēness. Kritumā – Urāns.
Vērša zīmes cilvēks. Galvenā rakstura īpašība cilvēkam ar spēcīgu Vērša zīmes ietekmi ir ļoti izteikta veidola izjūta. Uzmanība netiek pievērsta sīkumiem tas būs raksturīgi Jaunavas zīmei (saveidošanās laukā). Taču, ja Vērsis apsēžas ērtā krēslā, viņam tur ir tik labi, ka pēc neilga laika viņš pats un arī apkārtējie vairs nespēj saprast, kur beidzas Vērsis un sākas mēbele. Ērtību un mājīguma sajūta Vērsim ir ļoti svarīga. Un ar apbrīnojamu spēku šī sajūta izplatās visā viņa apkārtnē – gan vieliskajā, gan garīgajā.
Cita svarīga Vērša īpašība ir pamatīgums. Sajūtu, kuºu Vērsis tikko sajutis, viņš nevēlas zaudēt. Jaunos apstākļos, kad parādās jauni veidoli, ar kuºiem viņam ir jāsadzīvo, Vērsis kļūst viegli aizvainojams un nepārliecināts. Īpaši spēcīga pieķeršanās pierastajam un zināmajam ir raksturīga sakautiem Vēršiem, kuºi ir ļoti izvēlīgi sev piemērotu veidolu meklējumos. Pamanījis jaunus veidolus, Vērsis bikli un neveikli sāk iekārtoties tam līdzās un pie tam izstaro Zemes stihijai raksturīgu spēcīgu valdzinājumu: tā mazs kucēns iekārtojas pie mātes pupa. Ja Vērsim tas neizdodas, viņš jūtas ļoti nelaimīgs. Apkārtējie nepanes tik nožēlojamu Vērša stāvokli un paši sāk nemierīgi rosīties, lai atvieglotu viņam dzīvi. Bieži vien Vērsis pats piesaista sev visdažādākos veidolus un īpaši prot tos novērtēt. Tas attiecas arī uz pretējo dzimumu. Toties, kad Vērsim beidzot izdodas piemēroties savas apkārtnes veidoliem, un iekārtoties starp īpaši mīļajām lietām, viņš iekļaujas tajās un saplūst ar veidolu tik ļoti, ka izraut viņu no turienes un piespiest mainīties, ir ļoti grūti (pastāvīgais krusts). Negatīvs Vērsis iekļaujas savā veidolā, pozitīvam – gluži otrādi, ir vēlme ar ārkārtīgu uzcītību pašam radīt dabiskus, viņam atbilstošus veidolus. Vērsis ne pārāk rūpējas par smalku detaļu apstrādi (izņemot Jaunavas dekādē dzimušos Vēršus), bet uzmanīgi seko veidola uzbūvei kopumā (tas īpaši raksturīgs Mežāža dekādē dzimušajiem). Tas ir mākslinieku, skulptoru un fundamentālās zinātnēs strādājoša pētnieka aspekts.
Psiholoģiski Vērsim ir zināmas grūtības mācībās un vāja prasme iejusties nepazīstamos apstākļos. Un lai arī viņam ir labas spējas, īpaši amatniecības jomās, iemaņas veidojas lēnām, toties pamatīgi. Līdzīgi notiek arī ar Vērša zemapziņas priekšstatiem: apstrīdēt par kaut ko pārliecinātu Vērsi neizdodas pat Aunam. No otras puses, neskatoties uz zināmu Vērša trulumu attiecībā uz viņam neparastām lietām, pazīstamās psiholoģiskās jomās viņš kā sievišķā zīme ir ļoti jūtīgs. Vērsim piemīt pat zināmā mērā unikāla prasme vieliskot psiholoģiskos procesus.
Parunājot ar pietiekami smalku Vērsi par kaut ko nenotveramu, slēptu, cilvēks attopas, ka slēptais ir ietērpies gandrīz taustāmos vieliskos veidolos. Pie tam, virspusē uzpeld vēl daudz kas cits, kas līdz šim bijis slēpts mistiskā nenoteiktības miglā. Enerģētiski ļoti rupjā variantā Vērsis vispār nepamana nekādas grūtības un sarežģījumus, izņemot materiālas situācijas. Viņa psihiskā un garīgā dzīve kārtojas atbilstoši zināmiem instinktiem, no kuºiem galvenie, protams, ir barības uzņemšanas un dzimuminstinkti.
Ja runājam par citām uztverēm – ožu, tausti, arī tās Vērsim bieži ir saistītas ar vieliskiem veidoliem. Nepārspīlējot var teikt, ka smalks Vērsis pēc taustes var raksturot svešu cilvēku vai pēc ožas novērtēt viņa morālās īpašības. Uzmanīgs Vērsis citus uztver caur it kā ārējām lietām, – caur gaitu, frizūru, sasveicināšanās paradumiem vai rokasspiediena veidu. Vērsis līdz smalkākajām niansēm pamana to, kas citām zīmēm paslīd garām vai pie kā būtu īpaši jāpiestrādā, lai to ieraudzītu. Attīstītam Vērsim ir dota spēja izjust augstāko vismaterializētākā veidā.
Kā sievišķā zīme Vērsis nav aktīvs nepieciešamo veidolu meklējumos. Vērša pacietība, it īpaši, ja viņš nav ļoti sakauts, ir apbrīnojama. Auna skatījumā notiek brīnums, jo Vērsis intensīvi strādā bez īpašas aizrautības, bet īstenībā darba mīlestības un ražīguma ziņā ar Vērsi nevar sacensties neviena cita zodiaka zīme. Vērša enerģijas avoti ir neizsmeļami.
Vērša intīmā attieksme izraisa greizsirdību, it īpaši attiecībā pret to, ko viņš uzskata par savu īpašumu. Vērsis pilnīgi nepanes citu iejaukšanos savās lietās. Gandrīz šķiet, ka viņš tās sargā gluži kā persiešu šahs sava harēma sievas. Konstruktīvā variantā tā ir dabiska nepieciešamība pēc radošas brīvības, bet negatīvā – savienojumā ar Vērša ietiepību, – sabiedrībā sociāli nepieņemams cilvēks. Dažiem tas, protams, patīk.
Vērša pirmā pārvaldnieka Hīrona ietekmē, pirmkārt, paplašinās izpratne par veidolu. Vērsis saprot ne tikai materiālus priekšmetiskus veidolus, bet arī sociālo attiecību veidolus – klases, valstis, cilvēkus apvienojošus ekonomiskos veidolus utt. Mūsdienīgs Vērsis saprot arī astrālos un mentālos veidolus un ir intuitīvs: ja viņš apzināti sāk nodarboties ar okultismu, maģiju, bioenerģētiku, psihoanalīzi vai hipnozi, tas, ko agrāk dēvēja par astrālām būtnēm, domformām, vārdošanu, noskatīšanu utt., priekš viņa materializējas un darbojas gandrīz vai pilnībā kā psihiskie vai fiziskie veidoli: biolauks, zemapziņa, psiholoģiskā fiksācija, raports utt.
Tai brīdī, kad Vērsis apzinās, ka arī doma ir kāda noteikta veidola atspulgs mentālā laukā (domforma), viņš sāk vieliskot mentālo lauku, to stiprina un iegūst spēcīgu kanālu uz kāvu, ar ko ir saistīts. Un arī iespēju ar visnotaļ materiālu domu tieši ietekmēt kāvu un caur to pasauli.
Hīrona palīdz Vērsim vieliskot arī ētiskajā līmeī. Sasniedzot augstākā kāva (jeb citādi sakot, Dieva prāta) ētiku, Vērsis saņem skaidru pašizaugsmes virzienu un enerģiju garīgā ceļa īstenošanai. Agrāk to sauca par Dieva svētību – zemes balvu pārpilnību.
Konkretizējot kādreizējos miglainos psiholoģiskos priekšstatus, Hīrons Vērsi veido par spēcīgu psihologu. Zemapziņas uzkrājumi iegūst veidolu un iezīmējas sakarības starp tiem.
Otrais Vērša pārvaldnieks ir Venera, kas Vērsim dod estētiski uztveramus veidolus visos līmeņos, ieskaitot domformas. Estētika lielā mērā nosaka Vērša ētiku. Skaista un neglīta uzvedība priekš viņa nav līdzība, bet veids, kā viņš redz rīcību. Kad Vērsim kaut kas nepatīk, tas viņam šķiet neglīts. Lai gan būtībā, tas, kas viņu neapmierina, varbūt nemaz nav estētiskās kategorijās vērtējams. Zemākās pakāpes Vērsis ir estētiski neattīstīts, bet neskatoties uz to, neparasti kaprīzs un tikpat ietiepīgs attiecībā uz skaistumu paša izpratnē. Augsta līmeņa Vērsis sajūt un rada tik skaistus veidolus kā neviens cits.
Plutona trimda Vērsī izpaužas kā slēpta zemapziņas vēlme pārbaudīt jebkuru ideju vai domu, vieliskojot to savām rokām, ar sava kāva spēku, un pēc tam pārbaudot tās izturību. Plutonam raksturīgā transformācija un nežēlība, lai gan veidolu radīšanas norisē tā izpaužas netieši, tomēr ir saistoša tieši Vērsim. Tiek izmantots jebkurš funkcionāli piemērots materiāls.
Marsa trimda Vērsī izpaužas slinkumā un galējā pasivitātē, ja darbs ar veidoliem nenotiek vispār un izteiktā enerģijā un aktivitātē darbojoties ar atbilstoši veidoliem. Līdzko veidoli pazūd, viņš atkal kļūst pasīvs.
Neizstrādātu Vērsi nevar izkustināt no vietas citādi, kā ar jutekliskām baudām. Un arī tad, neatkarīgi no dzimuma, viņš vēl palūgs, lai viņu izģērbj.
Mēness eksaltācija Vērsī dod priekšstatu par cilvēka psihes neapzinātās daļas pamatiem. Zemākās pakāpes Vērsim psihiskā reakcija ir ļoti aizturēta, bet psihe kopumā konservatīva: tā atsaucas vienīgi pašiem piezemētākajiem kārdinātājiem, piemēram, ceptiem kartupeļiem. Taču augsti attīstītam Vērsim noturīga zemapziņas psihe ir drošs pamats darbam ar tikpat smalkām, cik spēcīgām kosmiskās enerģijas plūsmām.
Urāna kritums Vērsī izpaužas konservatīvismā un instinkti neuzticoties jebkam jaunam un negaidītam, it īpaši mentālā laukā. Viņš nav gatavs uztvert neparedzētus vēsturiskus pagriezienus. Šīs norises sauklis ir: Revolūcija ir nesagatavota evolūcija. Taču augstā līmenī aprimis Urāns Vērsim raksturīgajā konstruktīvajā veidolu radīšanas norisē dod negaidītus un oriģinālus risinājumus.
Vērša situācija. Ir divējādas situācijas, kurās raksturīgi izpaužas Vērsis: kristalizācija jeb inerce, kūtrums vai sastingums un konstruktīvisms jeb darbs ar veidolu. Kristalizēta Vērša situācija ir birokrāta ideāls: katram ir sava vieta un tā kalpo cilvēkam. Cits variants: pieklājīgas, labi organizētas dzimšanas dienas svinības, kurās visi ir savējie, lomas sadalītas un pat nevar būt nekādas negaidītas situācijas. Šeit valdošais princips ir: Labi sēžam! Patiesi, mēdz būt jauki, bet garlaicīgi. Līdzīga situācija iespējama zinātniskos semināros par pierastām un sen zināmām tēmām.
Konstruktīva Vērša situācija ir ļoti smags darbs. Lai no haosa (neorganizētas matērijas) izveidotu jaunas formas. Piemēram, uzbūvēta dzelzceļa līnija, milzu krustvārdu mīklas atrisināšana vai arī vienota lauka radīšana no daudzām nesaderīgām daļām.
Visās Vērša situācijās valdošais ir estētiskās pielietojamības princips – visam jābūt harmoniskam un mērķtiecīgi saprātīgam. Zemākās oktāvas Vērsim estētiskais kritērijs bieži vien tiek aizvietots ar praktisko: sēnes skaistums ir viņas pielietojamībā. Tas nozīmē, ka jo garšīgāka sēne, jo tā skaistāka un mušmirei šajā hierarhijā ir pēdējā vieta.
Harmonisks Vērsis.
Virtuve, pieliekamais, bulciņas vācelē,
Sveces uz plaukta, zvaigznes lodziņā –
Man ar to vien pietiek pārpārēm,
Man un pelītei, un kaķim. (Voltērs de la Mērs)
Harmonisks Vērsis izstaro neparasti maigu valdzinājumu: mums negribas viņam runāt dzēlības, bet gluži otrādi – ir vēlme ieiet viņiem līdz viņu pasaulē, realitātē, kurā viss ir vienkārši, skaidri, mierīgi, silti un cerīgi. Tur nav īpašu kaislību un neaizsniedzamas transcendentalitātes, nervozitātes un pārmērīgi sasprindzinātas domas darbošanās.
Harmonisks vērsis visu var saprast un attaisnot ar vienu frāzi: pasaule ir tā iekārtota. Protams, ja viņš to teiks jums svarīgā brīdī, jūs nodomāsiet, ar kādām gan banalitātēm mani baro… bet sajūta, ka visi jūs vajā un ir jau ielenkuši, mazliet mainīsies un jums kļūs vieglāk. Harmonisks vērsis uz visu skatās caur formas prizmu, tāpēc citu stihiju (uguns, gaisa un ūdens) nenoformētās kaislības viņš vērtē kā ātri pārejošas.
Harmoniska Vērša zemākā oktāva dod skaistu un labestīgu, saviesīgā dzīvē ieinteresētu slaistu. Viņš ir ļoti elegants savā nepārvaramajā smalkumā un pacietīgi gaida savus kārtējos baudas apmierinājuma mirkļus, izsmalcinātu greznību vai jutekliskas dejas. Un viņam nav jāgaida ilgi. Attīstīts harmonisks Vērsis, lai ar ko viņš arī nodarbotos, rada tādas formas, kuras ir patiesi mākslas darbi: skatoties uz tiem, cilvēks izjūt Dieva klātbūtni, un ne tikai Vērša radītajā, bet arī sevī. Vērsim piemīt īpašs talants harmonisku formu veidošanā, reti sastopamas spējas, jo grūtāk par visu ir radīt harmoniju tieši blīvajās formās – vissmagākajā veidojumā visā iemiesotajā pasaulē.
Sakauts Vērsis. Sakauts Vērsis nozīmē, ka cilvēkam ir dots visnotaļ sarežģīts uzdevums: aizaugušā, celtniecības atkritumiem haotiski piemētātā klajumā nākas izmeklēt ķieģeļus, kokmateriālu, granti un citus noderīgos materiālus, lai uzbūvētu māju. Un, kad māja būs gatava, viņš pats varēs tajā dzīvot – ērtībās, kuras pats būs sarūpējis un par, kurām mājas celšanas laikā tik daudz sapņojis. Sakautam Vērsim prasības pret viņam apkārtesošo formu kvalitāti ir daudz augstākas nekā nesakautam. Vērša pārvaldītās māja apstākļi līdz cilvēka brieduma gadu sasniegšanai reti kad veidojas vienkārši un patīkami. Sakautam Vērsim tas notiek vēlāk un mokošāk. Cilvēkam nepieciešama cerība. Ja labs stāvoklis šajā mājā arī kādreiz tiek sasniegts, tad tikai pēc ilgstoša un konstruktīva darba.
Ceļā mēdz būt vilšanās brīži, kad neatrodas piemērots ķieģelis, māja brūk vai projekts izrādās nepiemērots un nākas sākt visu no gala. Ir brīži, kad šķēršļi šķiet nepārvarami. Kaut gan Vērsis ir diezgan izturīgs, dažkārt viņš var neizturēt dzīves spriedzi un ieslēdz psiholoģiskās aizsardzības mehānismu.
Pirmais variants – kad neiztur nervu sistēma un parasti mierīgais, flegmātiskais Vērsis pārvēršas par sakaitinātu bulli porcelāna izstrādājumu veikalā. Tad viņu neapturēs ne Skorpions, ne dubults Auns. Bet dusmu uzliesmojumi ātri pāriet, Vērsis viegli atgūst iepriekšējo mieru un savu plosīšanos sev viegli piedod.
Otrs variants, kad notiek atkāpšanās no konstruktīvās programmas ir tāds, ka Vērsis nostājas pozīcijā visu naudu tāpat nenopelnīsi un nespēdams sevi nodrošināt tieši ar sagribēto, iztiek ar to, kas ir. Tas viņam, protams, neizdodas. Ir neiespējami pretoties karmai. Kā savdabīga kompensācija attīstās galēja alkatība un greizsirdība, pie tam greizsirdība, nežēlība un ietiepība sasniedz citām zīmēm neraksturīgu līmeni. No šī stāvokļa Vērsi var izvest tikai pilnīga katastrofa, kad tiek atņemtas viņam pierastie veidoli. Bet tā var būt un var arī nebūt, jo Vērša liktenī karma nesteidzas, tā var pagaidīt arī līdz nākošajam iemiesojumam. Vērša dvēsele var atslēgties jau dzīves laikā,- pāri paliek ķermenis un noteiktu sociālu refleksu krājums (kanonisks piemērs – izteikts birokrāts).
Arī viegli sakautam Vērsim ir grūti pierast pie tā, ka viņš strādā vairāk par visiem (vismaz redzamu darbu). Bet tas ir karmiski noteikts un apkārtējie to uztver pilnīgi mierīgi. Ja viņš ar šo patiesi samierinās, kas spēcīgi sakautam Vērsim ir diezgan grūti, viņa nasta kļūst manāmi vieglāka. Un būtībā, spēka viņam ir tik daudz, cik nepieciešams uzdotā uzdevuma veikšanai.
Sakautam Vērsim arī iekšējā dzīvē nākas saskarties ar ne mazāk sarežģītiem uzdevumiem, un, ja viņš pārvalda nakts māju, tie nenoliedzami izpaudīsies. Savu laiku nodzīvojušu, bet vēl aizvien noturīgu zemapziņas krājumu apzināšana un izskaušana ir grūts uzdevums. Šeit palīdz Hīrons, izgaismodams zemapziņas tumšās dzīles, un Venera, kura izprot saskaņotus veidolus un ideālus, kā arī senzināmais asenizators Plutons. Pie tam, līdz ar Hīrona atklāšanu, tieši, konstruktīvi darbojoties kāvā, paplašinās Vērša iespējas veicināt garīgo izaugsmi.
Planētas Vērsī
Vērsis bez planētām. Nīkulīgais Vērsis.
Vērša zīme bez planētām un neaspektēts Hīrons norāda, ka viņš dzīvē nav pārāk noturīgs, pacietīgs un uzticams. Viņam pat šķiet, ka šīs īpašības viņam nemaz tik ļoti nav nepieciešamas, bet šādi domādams gan viņš kļūdās, jo īpaši attiecībā uz māju, kuru pārvalda Vērsis.
Saule Vērsī. Mērķtiecīgais Vērsis.
Saule Vērsī dod cilvēkam izvēli: vai nu strādāt ar veidoliem vai arī tie vēl dzīves laikā viņu kristalizēs, t.i., viņš ārēji un iekšēji izrādīsies iemūrēts.
Saule atspoguļo kāva imperatīvos novēlējumus, kuri jāpilda, izmantojot paša brīvo gribu, kas nozīmē labprātīgu, apzinīgu darbu ar formām. Jo vairāk Vērsis sakauts, jo vairāk viņš pretosies. Taču Saule nepieļauj atkāpes. Neuzmūrētā siena pamazām sakļaujas ap cilvēku, līdz viņš atrodas cietumā. Būtībā Vērsim nākas iegaumēt, ka viņa pārvaldnieks Hīrons dod iespēju strādāt praktiski, citām zīmēm gandrīz neaizsniedzami smalkā līmenī. Tieši šo līmeni dod Saule, kad tā atrodas Vērša zīmē.
Mēness Vērsī. Fundamentālais Vērsis.
Mēness labāk jūtas sievišķajās zīmēs. Vērsī pie tam Mēness eksaltē un sevi saprot daudz labāk. Mēness Vērsi kārdina pārāk labi instinktīvi izjust veidolu un vēlmi līdz galējībām pieķerties jau zināmiem un pierastiem veidoliem. Vērša slinkums un kūtrums šeit sasniedz virsotni, valda princips labāk zināms ļaunums, nekā nezināms labums. Pie tam, zemākā zemapziņa viegli vērš uzmanību uz primitīvākām veidolu izjūtām un uz primitīviem veidoliem. Nav vēlēšanās papūlēties un uztvert, nemaz nerunājot par iespēju radīt daudz smalkākus un sarežģītākus veidolus. Īpaši harmonisks Mēness Vērsis pilnīgi necaursitamā pārākuma apziņā ar izsmieklu saka jebkuram, kam vēlas: Tu nu gan dziļi roc! un neglābjami nogremdē savā purvā vissmalkāko domu un visaugstāko izrāvienu.
Mēness Vērsis iekšēji ir īpaši smagnējs, bet arī tikpat uzticams un pacietīgs. Aiz viņa muguras, īpaši materiāla rakstura situācijās, var justies kā aiz akmens mūra. Šī pati akmens sienas sajūta pārņem tad, ja vēlas kaut ko izmainīt viņa zemapziņā. Augstākā pakāpē šis aspekts dod iespējas ļoti smalkam un vienlaicīgi ļoti atbildīgam darbam ar veidoliem.
Merkurs Vērsī. Runīgais Vērsis.
Merkurs Vērsim dod īpašu vieglumu un patiku veidolu izteikt caur valodu. Viņš pats savu valodu, kad vien to vēlas, spēj izdaiļot dažādiem tēliem, salīdzinājumiem, dialektismiem: tā tiek uztverta ļoti uzskatāmi – Vērsis it kā rada taustāmu veidolu. Tam, kuºu šis Vērsis sabar, pēc tam ilgi nāksies atgūties. No otras puses, Merkurs Vērsi iedvesmo uz kādu viņam neparastu rosīšanos. Apkārtējie to atzīst par patīkamu. Šis ir ļoti labs aspekts tirdzniecības darbiniekiem, īpaši saistībā ar mākslas priekšmetu pārdošanu. Labi izstrādāts un ar citiem labvēlīgiem aspektiem – stilistiski savdabīgs rakstnieks. Sakauts Vērsis ir ļoti naudas kārs – nauda var pat būt izcelta fetiša līmenī. Ideja iemiesojas veidolā.
Venera Vērsī. Smalkais Vērsis.
Veneras Vērsis ļoti labi prot just un novērtēt veidolu skaistumu: neviens cits to nespēj tik labi. Viņam nevajag, kā Jaunavai, izpētīt visas detaļas, lai pārliecinātos par to nevainojamību. Viņš redz ieceres un kompozīcijas kopumu un nodod šo sajūtu tālāk tiem, kas ir uzmanīgi. Šķiet, ka izteikti estētiskais skatījums uz pasauli varētu saindēt viņa pastāvēšanu, jo mēs taču zinām, ka pasaule bieži ir saārdīta un nekaunīga. Taču, ja Venera nav ļoti sakauta, šis Vērsis uz pasauli skatās pilnīgi citādi: viņš redz smalkumu, skaistumu un nobeigtību tur, kur citi to pat nenojauš. Zemākajā pakāpē Venera izceļ Vērsim raksturīgo izšķērdīgo bezrūpību, slinkumu un juteklisko izlaidību – vēlmi savu dzīvi uztvert kā noplūktu apmierinājuma ziedu atliekas. Savukārt augstākajā pakāpē viņa dzīve ir pastāvīgs radošs veidols.
Marss Vērsī. Enerģiskais Vērsis.
Konstruktīvā variantā Marss nedaudz smagnējajam Vērsim dod tieši to, kas viņam nepieciešams – darbā ar smagajiem veidoliem nepieciešamo enerģiju. Tomēr Marsa kritums Vērsī izpaužas tādējādi, ka instinktīvi vieglāk šī enerģija tiek vērsta uz pastiprinātu Vērša ieslēgšanu tajos veidolos viņš jau atrodas un, īpaši ar sakautu Marsu, arī kā pastiprināta pretošanās jebkurām ārējām ietekmēm. Tādēļ ļoti bieži Marsa Vērsis jūt sevī iekšēju spēku, bet īsti to realizēt neprot, jo tie veidoli, ar kuriem nākas strādāt, ir ļoti blīvi. Tas tā ir, vismaz iesākumā, kamēr viņš nav izpratis tās matērijas un situācijas, kuras liktenis viņam piesūtījis izveidošanai.
Jupiters Vērsī. Elegantais Vērsis.
Jupiters Vērsī dod veidolu pārbagātību un, ja nav ļoti sakauts, arī pietiekami elegantu skatījumu uz tām. Izceļas Vērša slinkums un piezemētība, plašais zemes valdzinājums. Aspekts var dot vēlmi radīt ētiskas mācības, reliģiskas un filosofiskas sistēmas utt. Sadzīvē tā ir sīkmanīga filosofija, banāli, neoriģināli mēģinājumi vispārināt dzīves materiālās jomas.
Saturns Vērsī. Nopietnais Vērsis.
Saturns zīmē ļoti paaugstina cilvēka atbildību tajos apstākļos un situācijās, kur šī zīme ir aktīva. Veidoli, ar kuriemm mēdz būt saistīts Saturna Vērsis, ir it kā nedaudz sasaluši un Vērsim nākas tos vai nu atkausēt vai nocietināties pašam. Saturns darbojas kā sakāve – viņš sašaurina Vērsim piemēroto veidolu loku, mazina viņa pašpārliecību, vairo pielāgošanās grūtības. Saturns sasaista Vērsi, toties ļoti ierobežo Vērša laiskumu, dara to mazāk izšķērdīgu, iedvesmo uz stingru disciplīnu un pat zināmu askēzi (īpaši sakauts Saturns).
Saturns koncentrē Vērša uzmanību uz grūtām, ilgstošām darbībām. Izstrādāts Saturns Vērsī ir cilvēks, kurš stāv ķieģeļu kalna un nepabeigta debesskrāpja priekšā, ko dzīves laikā noteikti uzcels, jo Saturns dos nepieciešamo disciplīnu, izturību, drūmu entuziasmu un, pašu mazumiņu, bet tomēr pietiekami daudz pozitīvas enerģijas.
Negatīvā variantā Saturns Vērsī jebkurā konstruktīvā nodarbībā atņem jebkuºu pašpārliecību, dod vieliskās pasaules apdraudējuma sajūtu, mistisku nomāktību, ļaunu ienaidu un pasaules atsvešināšanos pilnībā.
Fobija: es baidos no pasaules, tā ir cieta un nežēlīga.
Hīrons Vērsī. Intuitīvais Vērsis.
Hīrons saista Vērša uzmanību pie tiem veidoliem, kuri kopš senlaikiem bijuši dzejnieku, domātāju un mistiķu domas avots. Viņš pilnīgi reāli uztver domveidolus un astrālās būtnes: tās, kuras cilvēkos dažkārt izsauc pilnīgi netipiskas emocijas. Kad 70-tajos gados Hīrons gāja caur Vērša zīmi, dzima paaudze, kuºa redz auras un lasa visvienkāršākās domas – tas nozīmē, ka vissmagākos domveidolus viņi reģistrēs kā vieliskus objektus.
Psiholoģiskā līmenī Hīrona Vērsis savas un citu zemapziņas darbības uztver nevis kā spējas runāt, bet kā realitāti, ar kuru var strādāt. Neizstrādāts šis aspekts dod bagātu fantāziju un bieži vien maldinošu intuīciju, kā arī nemitīgu haotisku mētāšanos no realitātes ilūziju pasaulē un otrādi. Šajā gadījumā neīstenojas Hīrona princips: vieliska lauka saite ar tā smalkākām substancēm.
Urāns Vērsī. 1934./35. – 1941./42.g. Nestandarta Vērsis.
Urāns Vērsī ierosina interesi par pirmreizējiem, neparastiem veidoliem un maina veidolu uztveres veidu. Šo var teikt arī par citu augstāko planētu izpausmi Vērsī. Zemā līmenī viņš anarhistiski – revolucionārā veidā, vairāk gan vārdos, noliedz pastāvošās valstiskās un ekonomiskās iekārtas. Urāns Vērsī ir kritumā – ir grūti iekustināt akmenscieto Vērsi, kurš arvien skeptiski izturas pret idejām kā tādām un pret savādajām Urāna idejām jo īpaši. Zināmā mērā pat taisnīgi viņš tās uzskata par nesavlaicīgām un fantastiskām. Un, neskatoties uz to, līdz ar rūpīgu izstrādi, Urāns Vērsim dod iespēju radīt īpašus veidolus. Pie tam viņa savdabīgā kritika negaidīti pārsteidz Vērsi un piespiež viņu atteikties no mīļajiem, bet jau krietni novecojušajiem priekšstatiem – Vērša pasaules ainas viedoliem.
Neptūns Vērsī. 1874. – 1887.g. Miglainais Vērsis.
Neptūns Vērša pieņemtos pasaules veidolus pārklāj ar mistisku miglu un tādā veidā vairāk nekā Urāns maina viņa priekšstatus. Zemā līmenī tas ir vienkārši apmāns un Vērsis nesaprot notiekošā būtību. Pretēji viņa parasti skaidrajam skatījumam, viņam sāk likties, ka aiz viņa veidolu uztveres robežām ir kādas dzīles, kurās slēpjas kāda patiesība… Šeit gan viņš nekļūdās, bet šo patiesību atrast viņš nespēj. Taču zūd Vērša dabiskā saskarsme ar veidolu un tā ir katastrofa: gan viņam pašam, gan veidolam, kuru viņš akli sāk iznīcināt – zemnieku dumpis.
Tomēr, lai arī par bargu cenu, zināmu veidola dziļuma izjūtu Neptūns Vērsī dod. Ļoti augstā izstrādes līmenī darbojas vēl kāda pozitīva Neptūna ietekme: Vērša radītie veidoli, it īpaši reliģiskie teksti un mākslas darbi, var kļūt par mistiskiem meistardarbiem, kuri tieši savieno cilvēku ar Dievu.
Plutons Vērsī. 1852.- 1882.g. Revolucionārais Vērsis.
Plutons Vērsī ir trimdā, tāpēc plutoniskais Vērsis diezgan neveikli nodarbojas ar sev pilnīgi nesaistošām lietām: rūpīgi pārbauda viņa pārvaldījumā dotos veidolus un no novecojušiem un savu laiku nokalpojušiem, vairāk vai mazāk mierīgas transformācijas ceļā rada jaunas. Šo iespējami mierīgo ceļu var ilustrēt Pirmais pasaules kaºš, kuºā viens no mērķiem bija pasaules pārveidošana un kas visvairāk skāra tieši ar Plutonu Versī dzimušos. Plutona aukstā transformācijas uguns siltajam un dvēseliskajam Vērsim ir nepatīkama, kaut arī dažkārt nepieciešama. Viņš mazliet nocietinās un dažkārt samin to, ko nevajag. Ja neskaita novecojušo veidolu iznīcināšanu, šai aspektā ir maz pozitīvā. Es pieļauju, ka nākotnē izmainīsies izpratne par konstruktīvo. Un tad šis apgalvojums būs nepatiess.