Jā, tas ir iespējams.
Vai iespējams, ka, par spīti progresam, par spīti kultūrai, reliģijai un pasaules gudrībai, cilvēki ir palikuši dzīves virspusē? Vai iespējams, ka pat šī virspuse, kas tomēr jelkas būtu, ir pārvilkta ar neticami garlaicīgu drēbi un tāpēc izskatās pēc salona mēbeles vasaras atvaļinājumā?
1964. g. Nobela balva literātūrā tika piešķirta franču rakstniekam, filozofam un publicistam Žanam Polam Sartram. Viņš atteicās to pieņemt.
Žana Pola Sartra intereses ir ļoti plašas – viņš ir sarakstījis romānus, lugas, stāstus, akadēmiskus filozofiskus darbus, polītiskus uzsaukumus un žurnālistiskas apceres. Plašākai publikai viņš ir pazīstams kā modernā filozofiskā virziena – eksistenciālisma – galvenais pārstāvis.
Sapņu padziļinātai izpētei pievērsušies un ilgus savas dzīves gadus veltījuši daudzi pasaulslaveni psihoanalītiķi – Zigmunds Freids, Karls Gustavs Jungs, Alfrēds Ādlers, Fricis Pērls un daudzi citi.
Transpersonālā psiholoģija ir virziens, kas 20. gs. 60. gados, par pamatu izmantojot transpersonālo projektu kultūrā, ir radīts ASV. Šī virziena dibinātāji ir plaši pazīstami filozofi, psihologi un psihoterapeiti Ā. Maslovs, S. Grofs, A. Votss, M. Merfijs, E. Sutičs u.c.
Kas ir murgs zināms gandrīz katram cilvēkam. Ar vārdu murgs apzīmējam nomācošus sapņus t.i. jebkuru sapni, kas rada izteiktas bailes, apjukumu un trauksmi. Tas bija murgs! – tāda ir mūsu reakcija, nevis uz vienkārši nepatīkamu sapni, bet ļoti enerģētiski pielādētām jūtām par apdraudošu un pat bīstamu cilvēka dzīves situāciju, kā arī ļoti reāli piedzīvotas šausmas sapnī. Visbiežāk pēc pamošanās no murga, piedzīvotās emocijas jūtam fiziski – sviedri, sirds darbības paātrināšanās, saspringti muskuļi, spiediens uz krūtīm u.c.
Mūsu pasaule, civilizācija viscaur balstās uz vārdiem. Ar vārdiem tiek būvētas sienas, noteiktas robežas, pieteikti kari, vārdus mēs dodam lietām, cilvēkiem, sajūtām. Cilvēki nevar domāt bez vārdiem. Vārdi ir lielākā pasaules vara ietekmīgu cilvēku rokās un, dažkārt, vienīgā vara bezspēcīgajiem.
Runājot par pārpersonisko pieredzi un pārpersoniskajiem pārdzīvojumiem, mēs saskaramies ar nopietnām grūtībām – ar mūsu valodas nepiemērotību, kas patiesībā ir saistīta ar tās sākotnējo orientāciju. Vārdi, kuri kalpo, lai apzīmētu iekšējas psihiskas vai garīgas norises, sākotnēji bija izveidoti jūtu uztveres izpausmes un ārējās pasaules norišu apzīmēšanai. Šie vārdi ir tikai simboli vai metaforas, līdzības.
esme { sanāk, ka ņemot vērā pieņēmumu par trešo ņūtona likumu, mums ir jādomā par šī likuma ignoranci saistībā ar aizliegtā augļa baudīšanu? un ņemot vērā kā... } – 14/02/2023 07:58
Anna { Liels paldies šim skolotājam. Viņš joprojām turpina palīdzēt dvēselēm ceļā! } – 01/02/2023 21:28
evija { skolotaja griba ir vienreizeja saistita ar reikim pasauli ,lai pavaditu laiku ar macekli prakses meditacija kas ir pilns ar emocijam un jutam vienam pret otru. } – 24/01/2023 13:07
Сколниециньш { Мир поддерживает Украину. Украинцы чрезвычайно благодарны за беспрецедентную волну поддержки своей страны по всему миру. Сознательное общество демонстрирует политическую солидарность, предоставляет военное оборудование, гуманитарную помощь... } – 23/09/2022 11:21
Ilze { Labrīt, Rudenī! Paldies par informatīvo rakstu, ļoti norezonēja manī. } – 23/09/2022 07:18