Cerēra/Prozerpīne darbošanās planēta
Zemes barotājas un gadalaiku maiņas pirmtēls
Ir daudz kritēriju, kas norāda uz cilvēka atšķirībām no dzīvnieka. Praktiskā Jaunavas zīme ir Zemes stihijas zīme, kas astroloģijā simbolizē vieliskā pārvēršanos un nebeidzamu darbu. Laika gaitā cilvēka darbošanās kļūst arvien mērķtiecīgāka, spējas un jomas arvien vairojas, mūsu brīvā griba arvien vairāk paplašinās.
Civilizācijas un kultūras attīstība ir cieši saistīta ar arvien jaunu instrumentu izgudrošanu un attīstību. Pie tam instrumentu nozīme ļaužu dzīvē izrādās daudz dziļāka un svarīgākā, jo laika gaitā sākās atbildes reakcija uz ļaužu smadzenēm un instrumenti sāka ietekmēt savus radītājus cilvēks piemērojās ne vien sabiedrības prasībām, bet arī instrumentiem. Atbilstošu stāvokli sabiedrībā var iegūt vienīgi pārvaldot zināmus instrumentus.
Evolūcija ir atkarīga no mentalitātes attīstības, kas ir Jaunavas zīmē eksaltējošā prasmīgu roku un intelekta planētas Merkura iespaidu. Taču Merkurs nav radoša planēta un daudzēdājā ziņā tā ir pat vienveidīga un arī attīstība norisinās vienā virzienā. Šeit nav runa par kopsakarību apjēgsmi, bet gan par tikai viena darbības posma sapratni.
MERKURA pirmtēls
Tas atklāj daudz iespēju cilvēkam, kas izriet no sākotnējās Saules patstāvības un balstās Mēness pieredzē. Fiksētas tradīcijas palīdz atmiņas attīstīšanā zemapziņa tiek atbrīvota no pagātnes žņaugiem un ļauj pilnveidoties intelektam. Ja mēs varam brīvi rīkoties ar uzkrāto, saskarsmē ar apkārtējo vidi mūsu zināšanas pilnveidojas un iegūst vērtību. Zināšanas rodas no atmiņas no dvēseles atmiņas par savu dievišķo izcelsmi. Jēdzieni doma, mentāls un sapratne ir radniecīgi jēdzienam atmiņa. Mentālā pasaule un valoda ir tikai cilvēcei raksturīga radoša izpausme un tā, kas atšķir cilvēkus no dievu pasaules un arī no dzīvnieku pasaules. Mentālā joma tiek īpaši izcelta cilvēka dzīvē skaitīšana, rakstība un valoda tas ir dievišķais atspulgs.
Senatnē Mēness bija laika patrons, tāpēc Mēness ir šī arhetipa sākotne (māte). Šo Mēness izpausmju mantinieks bija seno ēģiptiešu zināšanu dievs Tots, kura vārds precīzāk skanētu Dhauti. Viņš ir rakstības izgudrotājs un pārvalda pareizu runas valodu, kā arī ir kalendāra izgudrotājs un bibliotēku un arhīvu glabātājs. Pēc savas senākās būtības Tots ir Mēness dievs.
Merkura arhetips atspoguļo to vēsturisko pakāpienu, kurā uzrakstītais vārds iegūst kļūst dievišķs un sāk dzīvot patstāvīgi. Kad zināšanas ir atdalītas no cilvēka, tās ir svētas un palīdz cilvēkam tikpat labi kā citas dievišķās izpausmes.
Taču sākotnējā domas plūsma ir dzīvības plūsmas atspulgs. Kā Vēža zīmes jūtu bērnišķais dabiskums atspoguļojas Dvīņu zīmes mentālajā tiešumā, tāpat arī rakstītais vārds sākotnēji neatšķiras no sacītā vārda. Tajos ir daudz dialogu un atkārtojumu, ar vārdiem ir saistīti konkrēti tēli un intonācijas, teksti ir paredzēti lasīšanai skaļi, nevis klusībā pie sevis. Uzrakstītais ir tikai atgādinājums tam, kurš iepriekš bijis stāstītājs (vēstītājs) un tagad kļuvis par lasītāju. Tikai laika gaitā rakstītais teksts iegūst jaunus veidus, lai faktus, kas atšķiras no dzīves un nav saprotami pašam lasītājam, varētu nodot tālāk. Tā tiek veidota tā īpašā, no dzīves neatkarīgā, zināšanu joma: līdz ar to aizvien vairāk sāk darboties cilvēku valoda un intelekts. Tas ir gan sasniegums, gan nepilnība. Ir zināms, ka seno cilšu pārstāvji un mazi bērni spēj iegaumēt milzīgus tekstu apjomus, taču, kad iemācāmies rakstīt, mēs zaudējam šīs iedzimtās Mēness spējas emocionālo atmiņu, kurā dzīve un valoda ir vienots veselums. Operatīvā atmiņa, kura ir saistīta ar intelekta praktisko nepieciešamību, ir atrauta no ilgstošās, ar pagātni saistītās atmiņas un tāpēc atcerēšanās kļūst sarežģīta.
Merkura simboli
Dvīņu pāris pirmie cilvēki, prāta tēls (salīdzināšanas un atdalīšanas metode).
Spārni, spārnotas sandales, septiņjūdžu zābaki kustības ātrums.
Tabulas, skaitļi un burti (alfabēts), spalva, grifele sakaru un informācijas līdzekļi.
Kaducejs – vēstnieka, parlamentārieša (runātāja; parler runāt), maga zizlis (burvju nūjiņa), stīgas, fokusi, mīklas tēli, kas simbolizē intelektuālas manipulācijas un intelekta transformāciju.
Mērkaķis, suns, žagata dzīvnieki, kuriem piemīt izteikts prāta asums un viltība.
Krāsas un to psiholoģiskais raksturojums-
Oranži-dzeltena atklātība, saskarsme, enerģiskums, mūsdienīgums, tuvināšanās.
Dzeltena ar ceriņkrāsu dubultošanās, elastība, izlaidība.
Oranža ar pelēku prāta asums, spēja ātri analizēt un aprēķins, strīda dinamika.
Pirmtēls Saule Jaunavas zīmē Saule Jaunavas zīmē saistās ar saglabāšanu. Tā sievietes loma un vistuvākā tai ir japāņu dieviete rūpju pilnā Amaterasu. Teikā par viņu vēstīts, ka viņa slēpās kalnu alā, izceļ nepieciešamību sakopot enerģiju nelabvēlīgos apstākļos un daļēji atgādina Dēmetras un Persefones leģendu.
Šeit ir runa par spēju kontrolēt spēku un izlietot to iespējami maz, lai tas vienmēr būtu un neizsīktu vissarežģītākos apstākļos. Tā ir pašas slēpšanās un neatklāšanās pilnībā šodien, lai kaut kas no spēka saglabātos vēl rīt. Jaunavas zīme ir pieticīga, tā neizceļ, neparāda sevi un tā apliecina nepārtrauktību: jau šodien ir jāgādā par to, lai uzkrājumi pietiktu vēl rīt.
Pirmtēls Mēness Jaunavas zīmē – kustības precizitāte. Japāņu Mēness gaismas dievs Cukujonu. Viņš Radītāja attīrīšanās rituālā dzimis no ūdens lāsēm. Mīts stāsta, ka viņš ļoti aizvainojies, kad viņam ticis pasniegts netīrs ēdiens. Šis tēls atspoguļo ne tikai tiekšanos pēc ārējas tīrības, bet arī pēc dvēseles tīrības un pēc nepieciešamības apzināties neapstādināmo dzīvības norišu plūdumu. Tas ir akcents uz Mēnesi kā laika mērogu. Emociju plūsma un tās izpaudumi ir cieši ieslēgti un nepieejami. Zināmā mērā tā ir arī jūtu sterilitāte.
Pirmtēls Merkurs Jaunavas zīmē prāta praktisks pielietojums. Konkrētas zināšanas, intelektuālas spējas ir dotas tādēļ, lai tās pielietotu dzīvē. To ilustrē ēģiptiešu Sešate, kuºai pierē ir septiņstaru zvaigzne. Sešate ir viena no pirmajām ar zinātni saistītajām dievietēm. Tas nenoliedzami norāda uz analītiskām spējām, talantu kādā no zinātnēm un enciklopēdisku uztveri.
Pirmtēls Venera Jaunavas zīmē
Būtne, kura maina apstākļus tā īsteno realitātē ticību dzīvei, uzticību mīlestībā, pat pāri nāvei stāvošu mīlestību. Tas ir rūpēm apņemtās Izīdas tēls. Tās ir viņas spējas augšāmcelt, atdzīvināt Ozīrisu un uzaudzināt abu dēlu Horu. Pašuzupurēšanās un pašnoliegsme tās ir Veneras Jaunavā, kur tā kritumā, vistīrākās izpausmes. Viņai nepiemīt apburošs valdzinājums, tai nav saistības ar kaislību spēka pilnām drāmām. Toties tā spēj pārvaldīt dzīvības norises, kā arī valdīt pār jūtām.
Pirmtēls Marss Jaunavas zīmē kareivīgums ir saistīts ar nepieciešamību ieviest kārtību. Operativitāte, kas raksturīga kareivjiem. To simbolizē ēģiptiešu sievišķā dieviete Sekmeta: nepieciešamība īstenot noteiktu uzdevumu un aktivitāte, taču uzdevumi tiek vērtēti augstāk, nekā pats. Tā ir prasme uzsākt kādu darbu un īstenot to vienā elpas vilcienā. Taču būdams pārliecināts par augstākās pavēles pareizumu, cilvēks var būt nežēlīgs, jo pārāk precīzi ievēro noteikumus. Arī pārējiem dieviem bija grūti apstādināt Sekmetu, kas cītīgi pildīja uzdevumu iznīcināt cilvēci.
Pirmtēls Jupiters Jaunavas zīmē semītu dieva-saimnieka Balu tēls. Balu pārvalda savas tuvās apkārtnes zemes auglību, kā arī aizsargā to no stihiskām nelaimēm. Kā Negaisa dievība viņš pilnīgi ieiet zemē un tad atdzimst no jauna, un tādējādi gan no debesīm, gan no zemes kontrolē zemes auglības ciklu. Šāds Jupitera novietojums pārvalda gan augstākos, gan zemākos dzīvības spēkus un saikni starp tiem. Tā ir dabiska kārtība un prasme redzēt veidus, kā ikdienā dabiski pielietot augstākās idejas. Taču arī šeit parādās Jupiteram saistošā spēja upurēt debesis zemes iemiesojuma detaļu labad.
Pirmtēls Saturns Jaunavas zīmē irāņu izveidotās zemes atspulgs, izlēmīgā, sakārtotā Spandarmata, kuºai pastāvīgi tika upurēti dzīvi cilvēki, viņus aprokot, lai nodrošinātu auglības nepārtrauktību. Šis Saturna novietojums izceļ nepārtrauktu nepieciešamību būt stimulētiem, kas dod ātrus rezultātus. Taču pārmērīga pievēršanās sīkumiem var aizvērt iespēju tiekties pēc nopietnākiem un plašākiem mērķiem. Šajā Saturna atrašanās vietā taktikai tiek pievērsts vairāk uzmanības, nekā stratēģijai, kā arī izpildītāja nežēlība var dominēt pār attaisnotu rīcību. Periods, kamēr Saturns atrodas Jaunavas zīmē var būt saistīts ar mēģinājumiem ļoti operatīvi sasniegt mērķus. Laiks, kad pastāv bīstamība un spriedze saistībā ar spēku un uzkrājumiem.
Pirmtēls Urāns Jaunavas zīmē senais Centrālās Āzijas tautu debesu gara-saimnieka tēls bezpersoniskā, visu zinošā un taisnīgā sākotne, kas nosaka ļaužu un valstu likteņus. Viņam ļoti raksturīga īpašība ir daudzo un dažādo spēku esība, pie tam katrs no spēkiem īsteno ko savu, tikai sev raksturīgo: sākot no abstrakti globālajiem līdz pat konkrētiem darbiem (mājas gari). Vēlāk viņi arvien biežāk parādās kā dedzīgi jātnieki.
Šajā atrašanās vietā Urāns izpaužas kā universālā spēka radošā izpausme. Tā ir brīvība, kura dzīvo darba norisē šāds darbs nenogurdina. Protams, ka šeit nozīmīga ir arī spēcīga kopienas izjūta, darbošanās kopīga mērķa vārdā ja nepieciešams, izdarīsim. Uzsvars uz elastīgu pieeju jaunu ierosinājumu īstenošanā, ja tie skar zinātni, sadzīves tehniku utt.
Pirmtēls Neptūns Jaunavas zīmē Neptūns trimdā tas ir atgādinājums par trešo tēvadēlu Triti akas dibenā. Stāsts ir par seno indoeiropiešu pirmo upuri par zemei atdoto upuri, lai nodrošinātu mūžīgu auglību. Brāļu nodotais Triti tika iemests akā, lai izzinātu neizzināmo. Viņš tur tiecas izprast, kas ir taisnīgi un kas ne.
Atšķirībā no Neptūna Zivīs, kas spēj pieņemt jebko, Neptūns Jaunavā sliecas ziedot kaut ko vienu kā cita labā. Viņš risina garīgus jautājums no morāles un ētikas puses, kas var būt ļoti sašaurināta
Pirmtēls Plutons Jaunavas zīmē šis planētas novietojums atspoguļojas šumēru lielās zemes, mirušo valstības, saimnieces Ereškigalas tēlā. Viņa saņēma šo īpašumu pārvaldībā, taču ir greizsirdīga un viņai skauž un ir bail, ka kāds no tās varētu izlavīties, nedodot kaut ko pretī. Tas apliecina Plutona kā pārveidotāja pirmtēla dinamiku vienas enerģijas pārveidi citā gan skarot zinātni un tehniku, gan arī emocionālo pasauli. Taču jūtas šai laikā nav būtiskas, jo vairāk izpaužas racionļa un praktiska domāšana.