Šajā rakstā ir aptvertas galvenās attiecību (sinastriskās) astroloģijas atziņas, kas man ir izkristalizējušās laika gaitā.
Princips Nº 1: Ja acis satikušās…
Sinastrija nozīmē kontaktu. Atroloģiski, kontakts, tas ir planētu aspekts. Tātad, ja starp diviem cilvēkiem rodas jebkāds kontakts, tas nozīmē, ka starp viņu horoskopu elementiem (planētām, namu virsotnēm) veidojas savstarpēji aspekti. Ja aspektu nav tas ir tukšums, kurā divas būtnes var pat nepamanīt viena otru.
Princips Nº 2: Tu esi es tevi redzu!
Ja kāda no partnera planētām iekrīt otra VII namā, cilvēkam pirmkārt ir iespēja otru konstatēt. Tas ir kā iekļūt viņa kinokameras objektīvā. Līdz ar to pieaug iespējas sa-: sa-prasties, sa-darboties utt .
Princips Nº 3: Nav sliktu sinastriju, ir sinastrijas, kas neatbilst aicinājumam
Proti, sinastrija var būt piemērota izklaidei, bet nepiemērota darbam, var būt piemērota darbam, bet nepiemērota sadzīvei utt. Piemēram, viņš un viņa ir lieliski partneri, kas veido ļoti spēcīgu tandēmu, taču, vienīgi darbā. Pamazām viņu attiecības kļūst tuvākas un viņi sāk dzīvot kopā uzņēmuma dinamika nokrītas, un arī kopēja sadzīve neveidojas komfortabli. Var būt arī citādi, piemēram lūk, lieliska ģimene, taču viņi dibina ģimenes uzņēmumu. Un viņu attiecības nespēj izturēt tādu dinamiku.
Princips Nº4: Daba nemīl tukšumu!
Tā esot teicis Aristotelis. Planētas horoskopā parasti nav izvietotas pa namiem vienmērīgi vienā namā tās var būt, citā ne. Un lūk, tas ir viens no laba sinastriska kontakta noteikumiem: es aizpildu tavus tukšumus, tu manus.
Princips Nº 5: Atbalsts
Ja vienam cilvēkam kartē ir skarba planētu konfigurācija, bet otra cilvēka planēta šo konfigurāciju mīkstina, piemēram, vienam ir T-kvadrāts, bet otra planēta harmoniski aspektē (mīkstina) visas trīs T-kvadrāta planētas, pirmais jūt otra ietekmi kā labvēlīgu.
Princips Nº 6: Līdzība
Labai sinastrijai ir raksturīgas vienas un tās pašas idejas dažādas variācijas. Piemēram, vienam augšējais mezgls Svaros, otram septītajā namā, vai, vienam Marss Aunā, otram pirmajā namā. Vienam Neptūns valda pār ceturto namu, otram tajā atrodas utt. Jo tas palīdz saprasties.
Princips Nº 7: “Papildinošie pretstati”
Tas, ko fiziķi 20.gadsimtā noformulēja kā Papildināmības principu, dzīvē nereti, pirmajā acu uzmetienā izskatās kā neatrisināma pretruna. Vienmēr pastāv līmnis, kurā jebkuri pretpoli tiek uztverti kā nesamierināmi pretstati. Interesanti, ka pirmspubertātes vecumā bieži vien zēni tā uzlūko meitenes, bet meitenes – zēnus: kā būtnes kas visu dara nepareizi, otrādi, ačgārni. Bet pieaugušie tā nereti uztver partnera planētas pretējās zīmēs, vai planētas, kas ir opozīcijā. Taču dabiskā attīstības gaitā pretrunīgo lietu uztverei raksturīgs mainīties. Tā var saglabāties nemainīga, tikai ja nesamierināmība (gluži kā tas mēdz būt politikā), partneriem dod kaut kādas īpašas priekšrocības, ar kaut ko izdevīga. Taču dabisks attīstības ceļš ved no nesamierināmiem pretpoliem uz – papildinošiem.
Princips Nº 8: Sekmēšana
Viena planētas sekmē otra cilvēka attīstību. Viena planētas harmoniski aspektē otra Mc vai desmitā nama valdniekus; Mēness Ziemeļu mezgls vai tā valdnieku vai atrodas tā tuvumā; harmoniski aspektē Jupiteru.
Princips Nº 9: Laime…
Katra cilvēka radiksā ir punkti, kas ir saistīti ar maksimumu pozitīvas pieredzes, piemēram, Fortūnas punkts (Saule-Mēness-Ascendents) vai Laimes punkts (Venēra-Jupiters-Ascendents) utt. Ir labi ja viena cilvēka planētas savienojas ar šādiem punktiem otra cilvēka kartē.
Princips Nº 10: Veselums svarīgāks nekā daļas!
Tā cilvēki izjūt kompozīta horoskopu, kurā virknei faktoru ir augstāki rādītāji vai lielākas iespējas nekā katrā no abu cilvēku individuālajiem horoskopiem.
Princips Nº 11: Rūgtuma upes un sausiņu maisi
Nevajadzētu maldīgi domāt, ka kontaktā (sinastrijā) cilvēki meklē vienīgi saldas lietas. Nē, nez kādēļ cilvēks tiecas izbaudīt plašu un daudzveidīgu garšu paleti. Attiecībās cilvēks meklē:
1) Iespēju pārdzīvot. Dzīvot nozīmē pārdzīvot. Mēs izzinām dzīvi to pārdzīvojot, tādēļ mums ir vajadzīga plaša pārdzīvojumu gamma (un spēks). Attiecībās mēs meklējam iespēju gūt arī sāpju un ciešanu pieredzi;
2) Iespēju transformēt dzīves materiālu, piemēram, kaut ko noārdīt un atbrīvoties no tā sevī.
3) Atrisināt (vai izpirkt) smagas karmiskas saistības.
4) Partneris ir vajadzīgs, lai mēs varētu “izspēlēt” savas kartes faktorus sadalot pa lomām: cilvēks var iebilst arī pats sev, taču partnerim iebilst ir vieglāk un interesantāk.
Princips Nº 12: “Skola”
Ja mēs esam šajā pasaulē lai kaut ko iemācītos, tad arī attiecības, saldas tās ir vai rūgtas, mums ir tā dēļ, lai mēs kaut ko apgūtu, progresētu, evolucionētu. Izejot no tā var pieņemt, ka katrās attiecībās ir kaut kāds virsmērķis, mācību process, mācību viela un mācību metodes. Cilvēkam savu attiecību gaitā ir vērts to pamazām izzināt un sākt apzināties, un nav slikti, ja tajā klientam palīdz konsultējošs astrologs.