Gaisa stihija. Noformēšanās zona. Kardinālais krusts.
Pārvaldnieks – Venera. Trimdā – Marss. Kulminācijā – Saturns. Kritumā – Saule.
Gaisa stihijai pārejot no rašanās zonas noformēšanās zonā, Dvīņiem raksturīgā sakaru funkcija Svaros maina uzsvaru uz struktūras funkciju, uz ko aizvien vērsta viņu uzmanība. Struktūra ir saišu kopums starp elementiem, kam pateicoties, tie no haotiska kopuma izveidojas par vienotu veselumu. Svariem, atšķirībā no Dvīņiem, nav vienaldzīga lietu daba, jo, lai sasaistītu vienotā veselumā dažādas izcelsmes elementus, nepieciešama dažādība. Svari par svarīgu uzskata arī dažādo struktūru veidojošo saišu skaitu un savstarpējās attiecības.
Svaru zīmi ir īpaši grūti aprakstīt un saprast. Viņos izpaužas daudz pretrunu, bet viņi kādā īpašā veidā līdzsvaro ne tikai tās, bet arī visdramatiskākās ārējās situācijas. No vienas puses, Svari ir kardināla vīrišķā zīme un ir izlēmīgi un aktīvi, bet no otras – viņus pārvalda sievišķā planēta Venera; no vienas puses viņi ir auksta gaisa stihija, no otras – iemieso prātam neaptveramu eksistenciālu, nevis mentālu, līdzsvarotību, skaistumu un harmoniju.
Svari ir vienīgā nedzīvā Zodiaka zīme: visas pārējās ir cilvēki vai dzīvnieki. Svari simbolizē bezpersonisko Absolūtu, harmoniju un līdzsvaru, – evolūcijas likuma pamatu. Tas cilvēkam atklājas pamazām, līdz ar viņa izaugsmi un apziņas paplašināšanos. Svari simbolizē nevis statisko, bet dinamisko līdzsvaru – velosipēdistu straujā virāžā, izplatījušos tvaika noturīgu temperatūru, ekoloģiskās norises kādu sugu izmiršanā un jaunu veidošanā.
Svari ir noformēšanās zonas gaisa zīmes, pasaules uztvere, ir nevis mentāla kā Dvīņiem, bet daudz augstāka – līdzsvaroti sakārtots veselums. Augsti attīstīti Svari redz gan objektus, gan tos saturošos elementus, gan saikni starp tiem kā nepieciešamā līdzsvara daļas, kuras objektu vienlaicīgi gan atdala no pasaules, gan ar to savieno. Racionāli sasniegt harmoniju cilvēkam nav ļauts, bet Svari norāda uz kādu no tās sasniegšanas ceļiem: caur iekšējā līdzsvara meklējumiem. Tā ir sistēma ar sarežģītu attiecību struktūru starp elementiem.
Svaru cilvēks. Svari labi apzinās savu stihiju un nevēlas sadalīties sīkumos. Atšķirībā no Dvīņiem, Svari nesāk savstarpēji iepazīstināt visus, ko pagadās un nenodod informāciju bez pašu attieksmes pret to. Svariem raksturīgs nedaudz atsvešināts, vēss skaistums un estētiski līdzsvarota pieeja visiem jautājumiem, it īpaši sociāliem. Dvīņi ir daudz demokrātiskāki. Spožs Svaru piemērs ir inteliģents sabiedrības augstākās kārtas estēts. Viņi atbalsta priekšstatu māksla mākslai un piekrīt uzskatam, ka katrs sociālais slānis apgūst un rada savu kultūru, kas citiem nav pieejama un arī nav vajadzīga. Protams, kā kardinālā gaisa zīme, Svari, ja to vēlas un uzskata par nepieciešamu, spēj viegli pāriet citā sociālā slānī un brīnišķīgi uztvert tur notiekošo. Tomēr gan viņi paši, gan apkārtējie jūt Svaru atsvešinātību.
Svariem īpaši saistošs ir intelektuālais snobisms, kura dziļš pamats ir tuvība Absolūtam, bet diez vai Svari to tādā veidā noformulē. Turklāt, tieši snobisms ir ietekmīgs līdzeklis, lai aizsargātos no virspusējības sajūtas. Svariem nav dota tiešā, būtiskā dzīves izjūta, kas raksturīga sievišķajām, un īpaši zemes zīmēm. Tiem ir izteikti smalka pasaules uztvere. Ja viņi šo smalkumu nespēj izpaust, viņi sāk izjust sevi kā pārāk seklus, otršķirīgus un neoriģinālus.
Tur, kur biezādainais Vērsis jau sen visu sev būtisko ir sapratis, Svariem nākas ilgi noskaņoties, svārstīties, skatīties un vērtēt. Svari tikai tad jūtas droši, pārliecinoši un īstajā vietā, ja sajūt vissmalkāko harmoniju, kas vidusmēra Vērsim varbūt pat vispār nav saprotama. Ja tās nav, Svari savos vērtējumos, ir spiesti orientēties uz kaut ko – visdrīzāk uz sava sociālā slāņa kolektīvo zemapziņu, ko izteikusi kāda Svariem pietiekami autoritatīva personība. Tad Svari kļūst par otršķirīgiem Svariem, kuºu skaistuma, līdzsvara, harmonijas un taisnīguma sajūta tiek aizvietota ar sabiedrības viedokli.
Citu Zodiaka zīmju vidū Svari ir īpaši smalka iekārta. Tos var lietot tikai zināmos apstākļos – lai bultiņa nenoliektos, atsvari nedrīkst būt pārāk smagi. Dažkārt vēlams pat stikla kupols. Ja tajā sociālajā slāni, kurā Svari atrodas, smalkums ir svešs, Svari var salūzt. Toties, ja Svari ir īstajā vietā, viņi kļūst par svarīgāko autoritāti, tiesnesi un modes noteicēju.
Svari ir līdzsvara un sirdsgudrības zīme. Viņu galvenais karmiskais uzdevums ir nest skaistumu un harmoniju visās sabiedrībās un situācijās, kurās tie nonāk. Taču to vajag pareizi saprast. Pirmkārt, no Svaru augstākā punkta skatoties, jebkura situācija ir harmoniska, bet to parasti neuztver klātesošie, kuri domā citādi. Otrkārt, katrai situācijai ir kāds iekšējs saturs un iekšēja attīstības loģika, ko Svariem nākas izprast, pirms ieslēdzas viņu līdzsvara un harmonijas jūtas. Pēc tam Svari ieraudzīs īsteno disharmoniju un arī ceļus tās ļoti smalkā līdzsvarošanā un harmonizēšanā. Parastais Svaru iedarbošanās ceļš ir prāta darbība un struktūras pārbūve.
Pirmajā acu uzmetienā šķiet ļoti dīvaini, ka Svari ir vīrišķā un vēl pie tam arī kardinālā zīme. Šīs rakstura iezīmes Svaros izpaužas kā vēlme un pat pienākums aktīvi ietekmēt vidi, kurā nokļūst. Sarežģījumus rada nepieciešamība vispirms tajā iekļauties un rūpīgi visu izsvērt un izvērtēt, tikai tad var sākt uz to iedarboties.
Veneras pārvaldījums Svariem dod brīnišķīgas spējas uztvert sabiedrību un novērtēt patiesu estētiku. Estētiskos kritērijus Svariem dod kāvs, kuºam tie kalpo. Svari iemieso savas apkārtnes estētiku katrā līmenī tā ir cita. Svariem estētika nozīmē nesalīdzināmi vairāk kā citām Zodiaka zīmēm. Tā lielā mērā nosaka viņu ētiku: par labu un pareizu Svari uzskata to, kas viņiem šķiet skaists, savukārt tas, kas ir neglīts, tiek vērtēts kā slikts un amorāls. Venera dod Svariem spējas būt uzmanīgiem, prasmi skaisti izteikties un dažkārt arī labi izskatīties, tādēji zināmā mērā kompensē viņu vēsumu.
Tipiskus vidējās oktāvas Svarus pārstāv izmeklēta, ārēji skaista un pieklājīga, bet iekšēji vēsa un vienaldzīga modes nama saimniece. Viņa cilvēku vērtē tikai kā skaistuma priekšmetu – šīs vērtības lielumu viņa zin precīzi, neskatoties uz modes maiņām. Veneras pārvaldījums Svariem dod arī reālu varu, kura bieži netiek novērtēta. Gºūti atteikt, kad jūs lūdz skaista sieviete vai vīrietis. Bet vēl gºūtāk ir nostāties pret sabiedrības viedokli, kurš tiek izteikts it kā neuzkrītošos vārdos: tā nav pieņemts, tā nedara u.tml. Taču būtībā šie izteikumi simbolizē kādu noteiktu noturīgu stāvokli, kuru zināms sabiedrības sociālais loks tā radīšanas (kāva veidošanas) gaitā ar pūlēm sasniedzis. Šeit Svaru līdzsvars izpaužas nevis kā nestabili aptiekas svariņi, bet kā lodīte dziļas bedrītes apakšējā punktā: ja to kaut mazliet nobīda sāņus, tā uzreiz atgriežas iepriekšējā vietā. Kad Svari ir šādi nolīdzsvaroti, tie jūtas pilnīgi citādi: rupjāki, pamatīgāki un smagāki. Bet vēl arvien pietiekami smalki seko tikai sabiedrībai svarīgām norisēm.
Attīstītu Svaru pārspēks izpaužas spējās līdzsvarot vissarežģītākās un pretrunīgākās situācijas, jo Venera dod prasmi uztvert gan pietiekami dziļi un precīzi, gan arī viegli, nepiespiesti un graciozi. Precīzi raidīts Veneras smaids var sasniegt vairāk kā spēj iedomāties taisnvirziena planētas un zīmes.
Marsa trimda Svariem dod iekšējo enerģiju un aktivitāti, taču rada problēmas izpausties atbilstoši šīm tieksmēm un centieniem. Gºūtības rada Marsa Svariem dotās izteiktās netaisnīguma jūtas, kuras vēlas izpausties. Lai atjaunotu taisnīgumu un radītu harmoniju, vispirms nepieciešams ļoti smalki izjust situāciju, – tam vienmēr nepieciešams laiks un spēks. Tikai tad var meklēt piemērotus un delikātus situācijas ietekmēšanas veidus. Šīs spējas nav raksturīgas nepacietīgajam taisnvirziena Marsam, tāpēc slikti izstrādāti Svari ir neelastīgi un agresīvi, un tā vietā, lai līdzsvaru atjaunotu, to ļoti rupji nojauc, taču pēc neilga laika ar atbildes sitienu ieslēdzas cēloņu un seku likums. Tad rodas vēl disharmoniskāka situācija. Svari ir gaisa stihijas zīme, kas Marsa enerģētiskajai rupjībai un agresijai dod mentāli komunikatīvu raksturu: Svari neliek lietā kulakus, bet viņa lamuvārdi ir nedaudz abstrakti.
Saturna kulminācija simbolizē attīstītu Svaru mugurkaulu. Konkrētās situācijās risinot samezglojumus, lai sasniegtu harmoniju, viņi ir stabili, noturīgi un arī sirdsgudri. Saturns burtiski vielisko gaisīgos Svarus, pievēršot viņus praktiskākam skatījumam un sašaurinot svārstību amplitūdu, kas zemas oktāvas Svariem ir diezgan plaša. Neizstrādāti Svari var izraisīt spēcīgu satraukumu, ja problēmu nerisina konkrēti, bet sāk to apsvērt un aplūkot no dažādiem, ar lietas būtību nesaistītiem skatu punktiem. Izstrādāts Saturns Svariem dod ķēniņa Zālamana gudrību un viņa metodes strīdu risināšanā, Marsam dažkārt tās šķiet pārāk gudras, un, izpaužoties Saturnam, tas var pilnīgi aiziet trimdā. Tikai Svaru augstākajā oktāvā iespējams sasniegt pilnīgi saskaņotu šo planētu attīstību. Tie ir patiesi diplomāti, juristi un likumdevēji – praktiķi, kuri smalki jūt savu tautu un veidu, kādā tā interpretē likumu, tiesu un cietumu sistēmas.
Saules kritums zemākās oktāvas Svariem dod galēju nepārliecību par sevi un izteiktu orientāciju uz savas tuvākās apkārtnes sabiedrības viedokli, kas dažkārt visnotaļ dedzīgi tiek pasniegts kā savējais. Nestabilas pārliecības un ierosmes, vājš gribasspēks, bet Svari viegli noskaņojas uz apkārtējo noskaņojumu un viņu būs grūti pārslēgt uz citu pārliecību. Zemākā līmeņa Svariem nav ne sava viedokļa, ne arī savas gribas. Izstrāde ir grūta, taču, ja tā tomēr notiek, Svari palēnām sāk saprast, ka viņu pašu gribas vājums viņiem nozīmē nepieciešamību un salīdzinošu vieglumu rūpīgi noskaņoties uz savu karmisko kāvu, nevis uz situāciju un sociālo slāni, kā tas būtu zemākajiem un vidējā līmeņa Svariem. Šis kāvs precīzi zin, kas un kā kādā situācijā jādara un, kur ir gribas brīvības robežas. Šeit, tāpat kā Aunā, simboliskā Saules izstrāde nozīmē apzināties paša gribu kā uzmanības spēju, brīvību kā izvēles brīvību, kā arī to, kur šo uzmanību virzīt. Saules kritums Svaros šo uzdevumu dara mazliet vieglāku, nekā Aunā, kur Saule kulminē.
Svaru situācijas atslēgas vārds bieži ir taisnīgums vai tā meklējumi. Tā ir tiesa, ģimenes padome, izmeklēšanas rezultātu analīze. Svaru situācijām bieži raksturīga norobežošanās no emocijām, vispusīgs skatījums, izvēles un izvērtēšanas kritēriju daudzpusība. Svaru situācijas estētiskais variants ir, piemēram, mākslinieks, kuºš meklējot saskaņu starp krāsām un veidolu, atrod gleznas risinājumu. Būtībā Svaru situācija ir sastopama visai bieži, bet tās smalkuma dēļ klātesošie to neapzinās kā atsevišķu notikumu. Reti tiek dota iespēja novērtēt situāciju skaitliskos rādītājos, bet apziņai tā ir saprotama un tāpēc aizsedz iepriekšējo tipu, drīzāk attiecas uz Merkuru un Jaunavu.
Svaru situācijas zemākā oktāva izpaužas kā neobjektīva tiesa totalitārā valstī. Augstākā situācija cilvēka apziņai praktiski nav sasniedzama. Tā attiecas uz karmas likumu, kuºa izpausmes mēs redzam nepilnīgi. Šeit jāsaprot, ka augstākā taisnība un augstākā tiesa īstenojas nemitīgi, bet, lai to ieraudzītu, ir jābūt plašai apziņai un jāatbrīvojas no egoistiska un personiska skatījuma. Svaru situācijas augstākā oktāva ir Budas ieraudzītā pasaule.
Harmoniski Svari saņem visas sabiedrības mīlestību, kuºa burtiski uzplaukst, kad viņi parādās. Raksturīga iedzimta diplomātija, prasme īstajā laikā paklusēt, izlīdzināt pretrunas un parādīt notikumus. Jebkurā attīstības līmenī pie šāda cilvēka citi viņa sociālās apkārtnes ļaudis vēršas kā pie taisnīga tiesneša. Kad pārdegušas pirmās Auna kaislības, Svaru viedoklis tiek uzskatīts par svarīgu. Harmoniskiem Svariem jebkurā situācijā ir tieksme izvairīties no strīdiem. Viņi draudzējas ar visiem un dažkārt pieļauj kompromisu arī tad, kad to nevajadzētu, kas iekšēji satrauc pat tuvus draugus. Tomēr, pateicoties Svaru valdzinājumam, tas ātri tiek izstumts zemapziņā.
Zemākās oktāvas harmonisku Svaru mīnus ir vāja morāles pozīcija. Tās vietā Svaru apziņā bieži tiek lietota sabiedrības morāle un, otrkārt, Svari pārāk bieži un pārāk labi prot paskatīties uz notikumiem arī no cita skatu punkta. Tā var nemanāmi aizsmērēt par ļoti konkrētus uzsvarus un baltu pārvērst par pelēku, pelēku – par melnu. Izkopjot aspektu un Saturna izpausmes, viedokļu karuselis un izlīgšanas iespējas samazinās. Svariem sāk kļūt saprotami acīmredzami taisnīguma principi un izstrādājas saskaņas kritēriji. Attīstīti harmoniski Svari var kļūt par advokātiem, tiesnešiem, māksliniekiem, kuriem piemīt īpašas spējas iemiesot saskaņu – drīzāk līniju, nevis krāsu saskaņu. Jo augstāks ir Svaru emocionālais līmenis, jo gºūtāk pat harmoniskā variantā sasniegt līdzsvaru.
Sakauti Svari mētājas starp divām galējībām. Tā var būt nemanāmi pārmērīga aktivitāte, kad, piemēram, aptiekas svari tiek līdzsvaroti, ātri uzmetot un noņemot atsvariņus un sāk ne tikai palielināt svārstību amplitūdu, bet pat haotiski mētāties uz visām pusēm. Sakauti Svari ļoti vēlas vienā mirklī radīt harmoniju pasaulē, ātri līdzsvarot visu notiekošo, izmantojot viņam zināmās universālās iespējas. Taču tas ir kā bumerangs – Svari saņem sitienu, par ko sāk žēlabaini sūdzēties, ka viņi taču gribējuši kā labāk. Īstenojas viena no Saturna mācībām, kas saucas labi nodomi. Saņēmuši zināmu daudzumu šāda veida pieredzes, sakautie Svari riskē nonākt otrā galējībā, kad pagrieziena mehānisms ir ierūsējis un zūd smalkā līdzsvara izjūta. Galējās situācijās Svari mirst – viņi atrodas vienā un tai pašā stāvoklī, neatkarīgi no svara tā kausos.
Planētas Svaros
Svari bez planētām. Nenosakāmie Svari.
Cilvēks, kuram nav planētas Svaros un Venera nav aspektēta, ar grūtībām spēj novērtēt situāciju, kurā atrodas, ne arī noteikt, kas traucē attīstīties un, kas ir perspektīvs. Viņam ir zināmas grūtības saprast to, ka sabiedrībā pastāv nerakstīti likumi un stingri uzvedības noteikumi, kuri jāievēro saasinātās situācijās, bet viņam tie ir nepārvaldāmi un stihiski. Šiem Svariem ir grūti paskatīties no cita skatu punkta īpaši tad, ja kartē daudzas planētas atrodas vīrišķās zīmēs. Daudzos gadījumos viņš nevajadzīgi nesvārstās, bet viņa tiešais, intuitīvais vērtējums var izrādīties pareizais, īpaši, ja tas netiek ļoti konkretizēts.
Saule Svaros. Atbildīgie Svari.
Saule Svaros dod vienu no sarežģītākajiem karmiskajiem uzdevumiem. Tā īstenošana, ko simbolizē Saules kritums, iespējama tikai pilnīgi atsakoties no paša gribas. Zemā attīstības līmenī zemapziņā tas tiek interpretēts šādi: Es esmu tiesnesis un cars, mans spriedums ir nekļūdīgs un mana griba ir svēta. Izkopjot aspektu, pamazām atklājas burvīga spēja pareizi rīkoties. Vissarežģītākajās un saspringtākajās situācijās cilvēku it kā vada iekšēji. Jo uzmanīgāks viņš ir un jo mazāk, apzināti vai neapzināti, ieinteresēts, jo šīs spējas labāk darbojas. Sakauts aspekts dod noslieci uz sociālo snobismu un pārmērīgu piemērošanos. Ir vēlme līdzsvarot un pārvaldīt sarežģītas situācijas, bet arī nepārdomāti spriedumi un darbības.
Mēness Svaros. Instinktīvie Svari.
Šis aspekts dod instinktīvu vēlmi pēc skaistumu un harmonijas, bez kuºas Mēness Svari cieš. Ļoti izteikta personiskās un sabiedriskās zemapziņas saskaņa: ja Mēness ir harmonisks, cilvēkam ir grūti atšķirt paša viedokli no viņa sociālā slāņa uzskatiem. Un otrādi, izaicinājumu sabiedrības uzskatiem, kārtībai un vispārpieņemtai estētikai viņš uztver personiski. Ja Mēness ir sakauts, vispārpieņemtā ētika un estētika neapmierina, viņam ir grūti tai piemēroties. Ļoti savdabīga individuāla morāle, ne obligāti zema. Mēness Svari ir brāzmaini un mainīgi, bet izstrāde tiem dod ļoti smalku instinktīvu situācijas izjūtu, kā arī tās attīstības perspektīvas, prasmi ar minimālu ārēju piepūli nolīdzināt asus stūrus.
Mēness Svari ir smalki un delikāti. Tie prasa saudzīgu attieksmi, tad tie ir ļoti precīzi. Bet, ja tie ir salauzti, viņi kļūst ļoti rupji un sāk pastāvīgi melot. Izstrādāts aspekts dod neparastu grāciju, instinktīvu sirdsgudrību un pasaules harmonijas izjūtu, kura tiek nodota arī apkārtējiem.
Merkurs Svaros. Vispusīgie Svari.
Merkurs skaisti jūtas visās gaisa zīmēs. Svaros izceļas viņa mentālā daudzpusība. Ļoti izteikti paspilgtinās kombinētāja spējas, bet bieži zūd lietas un notikumu būtības izpratne. Pie tam Merkurs izceļ Svaru vēlmi līdzsvaroties līdzsvarošanās dēļ. Tas viņus padara virspusējus un piešķir viņiem neparastu mentālu dzīvīgumu un kustīgumu. Viņa viedoklis harmoniski pakļaujas sabiedrības ietekmei. Sakauts izraisa asas nesaskaņas ar apkārtējiem, īpaši, ja tas skar morāli un estētiku. Izkopts aspekts dod spožas intelektuālās spējas, izsmalcinātu mentālu norišu analīzi. Konstruktori, arhitekti, administratori, diplomāti.
Venera Svaros. Skaistie Svari.
Venera Svariem dod pārliecību par sevi, īpaši saistībā ar estētisko novērtējumu. Pasaules uztverē Veneras Svari balstās uz savu ļoti spēcīgo iekšējo harmonijas izjūtu. Tā mīkstina daudzas acīmredzamas pretrunas. Šīs jūtas viņi dod arī apkārtējai pasaulei un, pateicoties tām, saņem vispārēju mīlestību, kaut gan pēc būtības iekšēji viņi ir diezgan auksti. Tikai ļoti augstā aspekta izstrādes līmenī parādās mīlestība pret ļoti konkrētiem cilvēkiem. Taču, ja aspekts nav izkopts, Svaru Veneras acīmredzamajā krāsainajā panorāmā cilvēki tiek uztverti kā dažādu krāsu figūriņas.
Ļoti sakauts aspekts dod īpatnēju skatījumu uz pasauli un tās estētiku: pārāk daudz kas šķiet riebīgs, iespējams estētiskais snobisms. Ētika nav saskaņota ar sociumu, kas var izraisīt ļaunošanos un galēju netaisnību vērtējumos. Izkopts aspekts dod oriģinālu mākslinieku, asprātīgu kritiku, negaidīti skaistu problēmas risinājumu.
Šis aspekts vienmēr cilvēku noskaņo uz īpaši estētiskām jūtām, kas var ierobežot uztveri. Grūtības izprast pasaules disharmonisko daļu.
Marss Svaros. Aizrautīgie Svari.
Marss izceļ Svaru tieksmi būt aktīviem visās situācijās, kurās viņi nonāk. Ja aspekts nav izstrādāts, tā visbiežāk ir aktivitāte, iniciatīva nevietā un nelaikā, jo šie Svari vēlas līdzsvarot situāciju, kuºu pilnībā neizprot. Atkarībā no Marsa sakāves līmeņa, viņi par to saņem sitienus, ko gan ilgu laiku īpaši nejūt viņu uzvedībā. Izstrādāts Marss ieņem viņam pienākošos trimdinieka vietu, dodot Svariem stabilu iekšēju enerģiju, kura uztur viņu neatslābstošo uzmanību pret situāciju un, dažkārt izejot priekšplānā, kā Svari rīkojas precīzi un aktīvi. Jebkurā gadījumā Marss saglabā intelektuāli strukturālu Svaru pieeju.
Harmoniski Marss paplašina Svaru darbības lauku. Svari gūst ievērību, jo ir sajusts viņu lielais iekšējais spēks. Ja izstrāde nenotiek, iespējama pasīva attieksme ar iekšēju sajūtu, ka var arī necensties, jo kāds cits visu nokārtos un vismaz dzīves sākumā tā tas visbiežāk arī ir.
Jupiters Svaros. Labvēlīgie Svari.
Izstrādāts šis aspekts Svariem dod plašu skatījumu uz lietām. Izrādās, ka viņi spēj novērtēt situāciju un to ietekmēt pat nesekojot stingrām apkārtnes noteiktām programmām. Augstākajā oktāvā dota arī notiekošā kosmiskās nozīmes izpratne, t.i., to karmisko programmu saistības, kas situāciju radījušas. Šis Jupitera stāvoklis ļauj veidot patiesu ētiku un šādiem cilvēkiem ir vieglāk dzīvot, jo viņu skaistuma un harmonijas izpratne ir ļoti plaša. Ja aspekts ir sakauts, tas dod spēcīgus estētiskā snobisma izkropļojumus, īpašu lepnumu dod daudzu mākslas veidu uztvere. Šie cilvēki visbiežāk ir mentāli auksti un aspekta izstrāde nebūt nav viegla: karmiskais uzdevums ir mākslu un arī dažādu struktūru sintēze vienotā harmoniskā pilnībā. Jupitera sakāves līmeni norāda sintēzei pakļauto elementu nesaderības līmenis. Slikta izstrāde dod dubulto morāli, bet sintēzes vietā – rupju detaļu savienošanu.
Harmoniskā variantā Jupiters Svariem dod fenomenālu popularitāti visos sabiedrības slāņos, kas lielā mērā notiek pateicoties viņu labvēlīgajai un taisnīgajai attieksmei pret sabiedrību. Viņu klātbūtnē sāk likties, ka pasaule iekārtota taisnīgi. Jupitera Svariem nav svarīgi izsvērt miligrama precizitātei, bet, neskatoties uz to, tā ir ne mazāk precīza. Harmonisks aspekts rada bīstamību pārvērtēt gan pasaules harmoniju kopumā, gan konkrētu situāciju harmoniju un iekšēju neatsaucību, notikumu traģisms tiek uztverts ar grūtībām un tikai caur mentāliem tēliem. Tas, protams, visvairāk attiecas uz to māju, kuru pārvalda Jupitera Svari.
Saturns Svaros. Smagie Svari.
Saturns pastiprina Svaru nepieciešamību pēc taisnīguma un tai pat laikā liek šķēršļus, lai to sasniegtu. Neizstrādāts aspekts dod stingri izteiktus spriedumus savienojumā ar vienpusīgu situācijas redzējumu. Šie Svari ir, tā sakot, iestrēguši kādā noteiktā stāvoklī. Cilvēkam ir grūti saprast citādu pozīciju, nemaz nerunājot par citādu pasaules uzskatu, arī tad, ja tas tikai nedaudz atšķiras no viņa pieņemtās pozīcijas. Citādi uzskati un gaume viņā izsauc dedzīgu neizpratni un vēlmi vārdos gaisināt tik acīmredzamu kļūdu un pārpratumu. Apkārtējie vēlas viņam teikt: Tver pasauli vieglāk!, bet ir skaidrs, ka viņš to nesapratīs. Šim cilvēkam ir tieksme arī citiem uzspiest savu spēcīgo atbildības sajūtu par situāciju, kā arī virzīt tās attīstību tajā virzienā, kuru viņš izjūt kā vienīgo pareizo. Taču, kad viņa pūles beidzas ar izgāšanos un apkārtējo neapmierinātību, viņš vai nu nesaprot, kāpēc, vai arī citus apvaino pienākuma, atbildības vai goda jūtu trūkumā.
Aspekta izstrāde atbrīvo Svaru viras, bet to kausus dara ļoti smagus. Svaru viedoklis skan ļoti svarīgi, bet tas ir Saturna gudrības svars, kas pārspēj pat to enerģiju, ko dod izstrādāts Marss Svaros. Attīstīti Saturna Svari prot redzēt situāciju no dažādām pusēm, bet nesteidzas ar secinājumiem. Viņi ņem vērā gan pagātnes saites – kā jautājums risinājies agrāk, gan arī tagadnes vieglprātību un nākotnes prasības, ja Saturnu uzskata par laika pārvaldnieku.
Saturns Svaros iemieso karmas likumu kā cēloņu un seku likumu, tāpēc attīstīti Saturna Svari neveic darbības ārpus savas karmiskās programmas un attiecīgi arī nesaņem atbilstošus karmiskos sitienus. Tāpēc tie smalki prot turēt līdzsvaru – viņu kausi svārstās lēni, it kā būtu darināti no tīra zelta. Šie Svari prot klusēt, kas parasti gaisa zīmēm ir grūti un kardinālajam gaisam it īpaši.
Hīrons Svaros. Haotiskie Svari.
Hīrons cenšas izkustināt Svaru apziņu, tāpēc viņi bieži nonāk situācijās, kuºās viņu standartvērtējums un uzvedība pārstāj darboties. Tikai tāpēc, lai līdzsvarotu situāciju un neļautu tai pārvērsties haosā, kad svaru kausus saturošās vītnes raustās un zūd ētiskie, morālie un dažkārt pat estētiskie pieņēmumi, Svariem nākas saprast kaut ko jaunu, paskatīties uz lietām citādi, kā tas pieņemts līdz šim. Īpaši grūti Svariem ir tad, kad mainās viņu sociālā slāņa ētika un estētika. Hīrons ir spēcīgs izaicināt arī šo, bet Svariem tad burtiski pazūd zeme zem kājām.
Hīrona dotās mācībstundas ir pilnībā materiālas, bet izdarīt secinājumus un apziņas paplašināšanu viņš prasa jau uz Svaru spēju robežas. Aspekta izstrāde dod atslēgu karmas likuma kā reāla likuma izpratnei. Kā tāda likuma izpratnei, kurš patiesi pārvalda pasaules, tai skaitā arī materiālās pasaules evolūciju, kā arī dod spēju izprast materiālās un smalkās pasaules savstarpējo iedarbību un cilvēka darbības ietekmes un spēju paplašināšanas robežas saistībā ar kosmosu un karmu. Tās ir arī spējas kāvā veidot kaut ko jaunu. Taču kā Saturna pretmets, Hīrons bieži Svariem dod pārāk daudz vieglprātības. Līdz ar apziņas paplašināšanu citām acīm ieraudzītajā situācijā nepieciešami rūpīgi jauna līdzsvara meklējumi.
Urāns Svaros. 1968./69.- 1974./75. Juceklīgie Svari.
Svariem no Urāna klātbūtnes kļūst neomulīgi. Viņš ir pārāk ekscentrisks un prasa no Svariem pārāk daudz: saglabāt līdzsvaru oriģinālu un jaunu koncepciju trauksmainajos vējos ir diezgan grūti. Aspekta izstrāde dod konstruktīvas idejas principiāli jaunu veidu struktūru radīšanā un jaunus veidus, kā līdzsvarot situācijas. Ir cerība, ka paaudze ar Urānu Svaros atradīs veidu, kā pasaulei izvairīties no kara. Zemā līmenī aspekts dod pārāk oriģinālu situāciju un struktūru redzējumu, neprasmi tām pielāgoties un adekvāti uzvesties, necieņu pret sociālām normām un ētiku, neprātīgu un nevienam, tai skaitā, arī sev, neizprotamu uzvedību sabiedrībā, kas var izpausties asās sarunās un spriedumos. Tā visa rezultātā viņus nesaprot un nemīl. Lai nekristu nihilismā, it īpaši, ja aspekts ir sakauts, nākas mācīties cienīt sociālo pagātni un izprast likumus un apkārtējās realitātes struktūras.
Neptūns Svaros. 1942./43.- 1955./57. Neizprotamie Svari.
Aspekta augstākā oktāva dod pasaules harmonijas smalkāko redzējumu un augstāko sintēzi. Šajā līmenī tiek dota atbilde uz jautājumu par pasaules uzbūvi un tās evolūcijas likumiem, kļūst skaidrs pilnīgā un daļas identitātes (tāpatības) princips: Ātmans un Brahmans. Bet, lai sasniegtu šo līmeni, ir jāatsakās no daudziem pierastiem priekšstatiem, un it īpaši no sociāli pieņemtiem ētikas un estētikas priekšstatiem.
Šī aspekta zemākā oktāva izpaužas kā pierasto jēdzienu ātra pārejamība. Tās struktūras un ētiskās kategorijas, kuras iepriekšējai paaudzei bija skaidras un acīmredzamas, šī paaudze ne nu gluži noliedz, bet daļēji dedzīgi nepieņem un daļēji izprot pavisam citādi. Ar sakautu aspektu iespējama garīga degradācija. Ja sakautas augstās planētas, iespējama veselu tautu degradācija. Arī lielas problēmas, audzinot atbildību pret sabiedrību, slimīga attieksme pret profesionālajiem politiķu meliem un disciplīnu un vardarbību policijā un armijā. Pār šo paaudzi īpaša vara ir kolektīvajai zemapziņai, tāpēc Neptūna aspekti pret Urānu un, it īpaši, pret Plutonu tieši parāda tās attīstības tendences. Piemēram, sekstils uz Plutonu Lauvā deva iespēju izvairīties no lieliem kariem pēc 1945.gada.
Plutons Svaros. 1971./72.-1983./84. Smalkie Svari.
Plutons izmaina pašus intīmākos Svaru uzbūves aspektus, viņu ētisko un estētisko pieņēmumu centru. Augstā attīstības līmenī tajos jautājumos, ar kuriem nodarbināti Svari, piemēram, ceļu meklējumi situāciju līdzsvarošanā un jaunu harmonisku struktūru radīšanā, nedrīkst būt nekādas personīgas ieinteresētības. Plutons rūpīgi tīra Svarus, it īpaši to viras, pārpalikušo personisko izpausmju netīrumus pārvērš bezpersoniskas uzmanības un centības ziedē, un veido viņu smalko līdzsvaru atbilstoši karmiskā kāva ētikai un estētikai.
Attīstīts aspekts dod iespēju novērtēt un atrast harmonisku izeju no vissarežģītākās situācijas, ieskaitot dzīvi un nāvi, kaut gan šādos apstākļos ētika un estētika stipri mainās. Piemēram, situācija armijas štābā, kurā plāno pamatīgu operāciju: cilvēku dzīvības vērtība tiek pielīdzināta ieroču vērtībai. Aspekta zemākā oktāva izpaužas kalpošanā zemākajiem spēkiem – melnajiem skolotājiem ar necilvēcīgu ētiku. Īpaši, ja aspekts sakauts, tas dod nežēlību, genocīda tieksmes u.tml. idejas.
Labs,tikai nav skaidrs, kāpēc dažiem svariem pielikti gadu skaitļi,tacu pārsvarā nav.Savu gadu tā arī neatradu!