Esam dzirdējušas ārstu jautājumus – vai jūsu ģimenē ir bijušas šādas slimības, kāda diagnoze bija jūsu mātei, māsai? Vai šādas problēmas ir bijušas arī jūsu radiem? Jā? Tādā gadījumā jūs esat paaugstināta riska grupā saslimšanai ar šo slimību.Un tajā brīdī mēs ieslēdzam sevī nolemtības sajūtu. Tur neko nevar darīt
arī man tas neies secen
tas ir tikai laika jautājums, bet es vēl esmu jauna, es vēl to negribu – un asaru jūra viļņojas!
Tas ir labi, ka mēs atļaujam izskalot acis ar mūsu asarām. Un tad svarīgi uz dzīvi skatīties ar skaidrāku prātu un dzirkstošākām acīm. Svarīgi medicīniski pierādītos faktus ņemt vērā un mainīt attieksmi pret dzīvi.
Ir divas iespējas: ātri saslimt patiesi un pierādīt medicīnisko likumsakarību vai pārraut šī riņķa danča spēku un būt veseliem un priecāties par dzīvi.
Kā darbojas medicīniski pierādīti fakti?
Mēs visi nākam no vides, kurā ir noteikts dzīves modelis. To bērni pārņem neapzinātajā līmenī. Meitas savās dzīvēs rīkojas līdzīgi kā mātes savā dzīvē. Neapzināti. Stiprāka modeļa kopēšana ir tad, ja māte ir autoritāte. Meitai seksuālajā dzīvē ir tās pašas problēmas, kas mātei, kaut meita nekad nav redzējusi mātes intīmās dzīves detaļas. Informācija par notikušo tiek nolasīta ar biolauku, ar zemapziņu, ar ķermeni.
Ja māte vienmēr ārēji ir mierīga, ne ar vienu nekonfliktē, viņai, visticamāk, ir paaugstināts asinsspiediens. Neizmantotā agresijas daļa ceļ spriedzi ķermenī. Ja šis attiecību modelis ņemts no iepriekšējās paaudzes, tad arī māsai būs paaugstināts asinsspiediens. Iznāk – ģimenes slimība, asinsvadu īpatnība, riska grupa.
Tādēļ ļoti svarīgi saprast, kāds ritenis griežas cauri paaudzēm. Kādu dzīvošanas modeli pieņemam par savējo.
Modeļa izmaiņu var veidot ar gribasspēku un izpratni par to, ka nekas nav mūžīgs, arī pārmantojamajām slimībām ir robežstabiņi (ja tik gribam tos ieraudzīt). Viss atkarīgs no tā, vai gribam dzīvot veseli vai arī tas nav mums svarīgi.
Tagad ir daudz labas literatūras, kurā jebkurš veselības meklētājs atradīs savu sistēmas sakārtošanas modeli. Pamatā visam, kopīga bāze – domāšanas maiņa. Savas dzīves filozofijas pozitīvā virziena izvēle. Ceļu un metožu ir daudz, tikai jāgrib dzīvot ar prieku un jāapstādina pašiznīcināšanas programma, kura tiek pārņemta no paaudzes paaudzē. Ar medikamentiem šo programmu nevar apstādināt. To var izdarīt griba dzīvot.
Jo mazāk piesārņojam savu garīgo telpu ar sliktām, drūmām, pesimistiskām domām, jo vairāk vietas paliek gaišajām, mīļajām, sirsnīgajām, laimīgajām domām. Jo vairāk spējam ieraudzīt līdzcilvēkos labās īpašības un vairāk saņemam pozitīvo enerģijas daļu no tiem, jo vieglāk elpot un saprasties ar pasauli un sevi.