Reiki ir viena no izplatītākajām pašdziedināšanās tehnikām pasaulē. Daudzi to sauc par savu ceļu un viņiem var tikai pievienoties. Nākotnē Reiki iespējas vēl vairāk pieaugs. Jau tagad ar to nodarbojas milijoniem cilvēku. Arī Latvijā Reiki praktiķu saime ir ļoti kupla. Mūsu rindas turpina strauji augt kopš 1992.gada, kad notika pirmais Reiki seminārs Latvijā. To vadīja skolotāja Natālija Vinogradova, kura pašlaik dzīvo Vācijā.Izaudzis arī krietns pašmāju skolotāju pulciņš un arī tas ir ļoti labi – cilvēkiem radušās izvēles iespējas.
Reiki spēks spēj apvienot pasauli. Tam ir vairāki iemesli. Viens no tiem – apbrīnojamā vienkāršība. Mācīties un praktizēt Reiki var katrs. Otrs iemesls – tas atnes acīmredzamus rezultātus. Protams, visa pamatā ir sistemātisks darbs ar sevi. Dziedinās gan dvēsele gan gars, gan miesa. Tāpēc kļūst saprotami Dr. Mikao Usui vārdi, ka Reiki ir slepena māksla kā pievilkt laimi.
Reiki dziedina tagadni, pagātni un nākotni, sakārto situācijas, problēmas. Dziedinās veselie un slimie, bagātie un nabagie, jaunie un vecie. Reiki praktizē dažādu ticību pārstāvji, lai kur viņi atrastos un ar ko nodarbotos.
Katram ir savs skats uz Reiki, bet visi esam vienoti Reiki enerģijas uztverē un tās transcentendālajā būtībā.
Reiki praktiķu vidū ir daudz dziednieku, tomēr tas nenozīmē, ka saņemot iniciāciju, visi automātiski kļūst par dziedniekiem. Lielais vairums praktiķu strādā tikai ar sevi, sakārtojot savu veselību, dzīvi.
No Reiki vēstures
Reiki atklāja un pilveidoja Dr. Mikao Usui. Viņš ir dzimis 1865.gada 15. augustā netālu no mūsdienu pilsētas Nagojas Japānā.Usui daudz ceļoja un nodarbojās ar pētījumiem. Zināms, ka jaunībā viņš mācījās kiko budistu templī Teudai svētajā Kuramas kalnā ziemeļos no Kioto pilsētas. Kiko ir ci-gun japāņu versija – disciplīna veselības uzlabošanai ar meditācijas, elpošanas tehniku un lēnu fizisku vingrojumu palīdzību. Tā fokusējas uz KI (CI) jeb dzīvības enerģijas izmantošanu un tajā ir arī dziedināšanas metodes ar roku uzlikšanu. Zināšanu meklējumos Usui apceļoja Japānu, Ķīnu. Viņa mērķis bija mācīties un pētīt visdažādākās jomas, tai skaitā medicīnu, psiholoģiju, reliģiju, garīgo attīstību.
1922. gada martā, praktizējot Kuramas kalnā 21 dienu meditāciju, lūgšanas un gavējot viņš sasniedza satori stāvokli jeb apgaismotību. Gaisma, kas viņā ienāca bija Reiki enerģija. Pēc šīs brīnišķīgās iniciācijas viņa apziņa jūtami paplasinājās un Usui saprata, kāds varens spēks viņā ienācis. Usui varēja dziedināt citus cilvēkus, netērējot savu enerģiju.
Sākumā Usui Reiki izmantoja sev, tad ģimenes locekļiem. 1922.gada aprīlī pārceļoties uz Tokiju viņš nodibināja biedrību “Usui Reiki Rioho Gakai” – tulkojumā “Dziedināsanas Reiki metodē Usui Biedrība”. Viņš atvēra klīniku un sāka apmācīt cilvēkus, kā arī dziedināt.
Jāatzīmē, ka skolotājs Usui nelietoja vārdu “Meistars”. Šo titulu ieviesa Havajo Takata 1970.gadā. Japānā tas netiek lietots.
1923.gadā Japānā notika postoša zemestrīce, kurā aizgāja bojā vairāk kā 140 000 cilvēku. Tūkstošiem cilvēku pazaudēja pajumti, bija sakropļoti. Skolotājs Usui strādāja dienu un nakti, lai palīdzētu cietušajiem. Līdz savai nāvei (1926.gada 9.martā) Skolotājs apmācījaReiki vairāk kā 2000 mācekļu un 16 skolotājus. Viņš negribēja, lai Reiki pārvēršas par mazas cilvēku grupas noslēpumainu praksi, lai to mēģinātu kaut kā kontrolēt un ierobežot. Viņš vēlējās, lai Reiki būtu pieejams katram un izplatītos visā pasaulē. Usui mācīja, ka Reiki – tas ir ceļš, kurš ļauj katram cilvēkam pārdzīvot, izbaudīt Dievišķo un tas paaugstinās cilvēku gatavību darboties kopā, lai radītu jaunu pasauli – gaišāku, labāku, skaistāku.
Reiki rietumu pasaulē
Rietumos Reiki nokļuva, pateicoties Havajo Takatai. Viņa dzimusi Havaju salās 1900. gada 24.decembrī. 1935.gadā Havajo Takata nokļuva Usui skolnieka Dr. Hajai klīnikā. Viņa bija atbraukusi uz Japānu, lai apciemotu vecākus un uzlabotu savu veselību. Kad 1937.gadā H. Takata atgriezās mājās, viņas dzīvē jau bija ienācis Reiki. 1938.gada 21.februārī Havajo saņēma no sava skolotāja Dr. Hajai skolotāja pakāpi. Viņa atvēra Reiki klīnikas Hilo un Honolulu. Havajo Takata kļuva par pazīstamu dziednieci un pabija daudzās pasaules malās dziedinot un apmācot Reiki. 1970.gadā Takata sāka apmācīt skolotāja pakāpē saucot to par meistara līmeni. Par apmācību, kura ilga vienu nedēļas nogali viņa noteica maksu 10 000 $. Savas dzīves laikā Takata paspēja apmācīt 22 skolotājus. Lai saglabātu savu Usui sistēmas interpretāciju, no katra tika prasīts zvērests, ka viņš apmācīs tieši tā kā darīja Takata. Kaut arī līnija nāca no Dr. Usui, Takata apmācībā un praksē atteicās no daudz kā, ko par svarīgu uzskatīja Mikao Usui, kā arī pievienoja vairākus savus noteikumus. Daži no tiem liekas ierobežojoši un skaidrības labad to, ko mācīja Havajo Takata vajadzētu saukt par Takata Reiki.
Lielo samaksu par skolotāja pakāpi, kuru noteica H. Takata, varētu uzskatīt par attaisnojošu, jo tas rada vairāk cieņas pret Reiki. Taču ne visi to saprot tā. Daudziem tāds veids, kā izsaukt cieņu ar naudas palīdzību liekas mākslīgs, jo novēr uzmanību no tās cieņas kuru Reiki pelna ar savu dziedniecisko iedarbību un daudz ko citu. Turklāt daudziem augstā apmaksa kļūst par šķērsli, lai kļūtu par Reiki praktiķi un traucē Reiki ātrai izplatībai. Tas ir pretrunā tam, ko vēlējās Mikao Usui viņš gribēja, lai Reiki būtu pieejams katram, kur vēlas nostāties uz šī ceļa un, lai šī kustība izplatītos visā pasaulē.
Pēc Havajo Takatas nāves (11.12.1980) viens no viņas skolniekiem nolēma neievērot ierobežojoās prasības un iet savu ceļu. Irisa Isikura sāka ņemt par skolotāja pakāpi ļoti mērenu samaksu, reizēm pat apmācīja bez maksas. Rezultatā 80to gadu vidū Reiki sāka izplatīties ievērojami ātrāk. Skolotāju skaits palielinājās un pašlaik mērena maksa par meistara līmeni ir kļuvusi par normu. Havajo Takatas ieviestā kārtība vēl arvien tiek ievērota lielākoties Filisas Furimoto vadītās Starptautiskās Reiki Alianses pārstāvju vidū.
Reiki mācekļi nokļūst tieši pie tiem skolotājiem, kuri viņiem vajadzīgi, katram skolotājam ir tiesības noteikt mācību maksu, kādu uzskata par pareizu, kā arī reizēm mācīt bez maksas.
Havajo Takata ir atnesusi rietumu pasaulei brīniķīgu dāvanu Reiki. Pateicoties tiem skolotājiem, kuri klausīja savai sirdsbalsij un atteicās no ierobežojumiem, Mikao Usui sapnis par to, lai Reiki kļūtu pieejams visiem cilvēkiem kļūst par realitāti.
LDzS prezidente, Reiki un Karuna Reiki® Meistare Skolotāja Edīte Vēja.
skolotaja griba ir vienreizeja saistita ar reikim pasauli ,lai pavaditu laiku ar macekli prakses meditacija kas ir pilns ar emocijam un jutam vienam pret otru.