Svārstījos, vai vajag par to rakstīt tik vienkārši tas viss liekas. Un gan jau par to visi zina. Vismaz visiem ir sava versija. OK tad paliksim pie tā, ka šī ir viena no versijām blakus tām, kuras nāk no new age, kristietības, un kura radusies, rakstiņa autoram pakļaujoties vēlmei paspēlēties ar diagrammām. Vispirms grafisks attēls.
Attēla augšējā daļā aplūkotas piemēra pēc četras cilvēka dzīves (ar cilvēku šeit vairāk saprotot garu + dvēseli, nevis tikai fizisko ķermeni), sākot no kādas dzīves n līdz dzīvei n+4.
Katrā dzīvē, pateicoties saņemtajām mācību stundām (vēstuļu izlasīšanai!) notiek apziņas paplašināšanās process, ko norāda apziņas līkņu tiekšanās uz augšu.
Dzīvē n+4 tiek sasniegts tas apziņas paplašināšanās slieksnis, kad cilvēks spēj sevi apzināties nepārtraukti miegā un nomodā, ar ķermeni vai bez tā. Apziņa ir nepārtraukti klātesoša (apakšējā daļā sarkanais fons gan dzīvēs, gan nāvē), cilvēks atceras visu savu iepriekšējo gājumu fiziskajos ķermeņos. Cilvēks ir ieguvis pilnīgu apzināšanos, ka nāves nav ir apzināta mūžīgā dzīve, kura visu laiku jau tāpat bija klātesoša, tikai bija aizmirsts par tās esamību, sevi identificējot ar mirstošām lietām ķermeni un prātu.
Jēzus evaņģēlijos aicināja un mācīja nodzīvot šo dzīvi tā, lai tā būtu kā diagrammā redzamā n+4 ar apziņas paplašināšanās sliekšņa sasniegšanu (skat. arī rakstu Bībele un reinkarnācija tepat portālā).
Diagrammā pieļauti sekojoši acīmredzami vienkāršojumi:
1) Katrā dzīvē apziņas paplašināšanās attēlota kā lineāri uz augšu ejoša kustība. Protams, parasti tā nenotiek. Gadās jau pavirzīties sāņus, nokrist lejā. Tomēr arī šādas novirzes ir mācību procesam piederīgas un vērtīgas.
2) Apziņas līmenis nākošās dzīves sākumā attēlots kā tāds pats, kā iepriekšējās dzīves beigās. Tā tas var būt, tā tas var nebūt te ir ļoti svarīgi, kādas domas ir cilvēkam prātā nāves brīdī.
3) Apziņas paplašināšanās slieksnis norādīts kā kaut kāds diskrēts lielums, kuru sasniedzot, kaut kas notiek. Dzīvē un dabā diskrēti lielumi nemēdz būt gadalaiki nomaina viens otru plūstoši, diennakts daļas nomaina viena otru bez diskrētām robežšķirtnēm. Līdzīgi ir arī šeit, taču grafiski to attēlot nav iespējams.
4) Četras dzīves diagrammā izvēlētas piemēra pēc un nejauši. Dzīvju skaits līdz n varbūt visāds
5) Jā, un visa šī attēlošana kopā ir viens liels jo liels vienkāršojums :)))