1. Neejiet nevienas mācības, teorijas vai ideoloģijas pavadā un nepielūdziet tās. Visas uzskatu sistēmas ir vadīšanas līdzeklis; tās nav absolūta patiesība.2. Nedomājiet, ka zināšanas, kuras jums šobrīd ir, būtu nemainīga un absolūta patiesība. Neesiet aizspriedumains un nepieķerieties pašreizējiem uzskatiem. Apgūstiet un izkopiet spēju nepieķerties kādiem uzskatiem, lai jūs arvien būtu gatavs pieņemt citu cilvēku uzskatus. Patiesība ir rodama dzīvē, nevis tikai konceptuālās zināšanās. Esiet gatavs mācīties visu mūžu un nemitīgi aplūkot realitāti sevī un pasaulē.
3. Ar savu autoritāti, draudiem, naudu, propagandu vai pat izglītošanu nekad nespiediet citus cilvēkus, arī bērnus, pieņemt jūsu uzskatus. Centieties līdzcietīgā dialogā citiem palīdzēt.
4. Nevairieties nonākt saskarsmē ar ciešanām un nepieveriet acis to priekšā. Nezaudējiet apziņu, ka visā pasaulē pastāv ciešanas. Centieties nonākt saskarsmē ar cilvēkiem, kuri izjūt ciešanas, – gan personīgi sazinoties, gan tos apciemojot ar iztēles palīdzību, tādējādi atmodinot sevi un citus, lai ieraudzītu globālas ciešanas.
5. Nerausiet bagātību, kamēr citi cilvēki mirst badā. Neizvirziet par dzīves mērķi slavu, peļņu, bagātību vai izpriecas. Dzīvojiet vienkārši un veltiet savu laiku, enerģiju un materiālos resursus tiem, kam tas ir nepieciešams.
6. Nekultivējiet sevī dusmas un naidu. Iemācieties izprast un pārveidot dusmas, kamēr tās jūsu apziņā vēl ir tikai iedīgļos. Tiklīdz rodas dusmas vai naids, pievērsieties elpošanas vingrinājumiem, lai saskatītu un saprastu dusmu un naida dabu, kā arī cilvēku, kurš izraisījis jūsos šīs izjūtas.
7. Nepazūdiet un neizkliedējiet sevi apkārt esošajā. Veiciet elpošanas vingrinājumus, lai atgrieztos pie tā, kas notiek šai brīdī. Esiet saskarsmē ar brīnumaino, spirdzinošo un dziedinošo, kas mīt jūsos un ap jums. Attīstiet sevī prieku, mieru un sapratni, lai veicinātu pārveidošanas darbu savas apziņas dzīlēs.
8. Neizrunājiet vārdus, kas var radīt nesaskaņas vai šķelt sabiedrību. Pielieciet visas pūles, lai atrisinātu visus, pat vismazākos, konfliktus un nodibinātu mieru.
9. Nemelojiet savu interešu vārdā, nedz arī tādēļ, lai ietekmētu citus. Neizrunājiet vārdus, par kuru patiesumu neesat īsti drošs. Neko nekritizējiet un nenosodiet, ja par to neesat pārliecināts. Vienmēr runājiet patiesi un konstruktīvi. Atrodiet sevī drosmi runāt par netaisnību arī tad, ja tādējādi jūs varētu radīt draudus savai drošībai.
10. Neizmantojiet reliģisko kopienu savu mērķu sasniegšanai vai peļņas ieguvei un nepārvērtiet savu reliģisko kopienu par politisko partiju. Reliģiskajai kopienai noteikti jāvēršas pret apspiešanu un netaisnību un jācenšas mainīt situāciju bez iesaistīšanās partizānu cīņās.
11. Nestrādājiet uzņēmumā, kas nodara ļaunu cilvēkiem un dabai. Neieguldiet naudu uzņēmumos, kuri citiem laupa iespēju dzīvot. Izvēlieties tādu darbu, kurā varat īstenot savu līdzcietības ideālu.
12. Nenogaliniet! Neļaujiet citiem nogalināt. Meklējiet jebkurus iespējamos līdzekļus, lai aizsargātu dzīvību un novērstu karu.
13. Neiekārojiet neko, kas pieder citiem. Cieniet citu cilvēku īpašumu, taču aizkavējiet to, kas savu bagātību gūst no citu dzīvo būtņu ciešanām.
14. Nedariet pāri savam ķermenim. Iemācieties izturēties pret to ar cieņu. Neuztveriet savu ķermeni tikai kā instrumentu. Saglabājiet dzīvības enerģiju Apskaidrības ceļa īstenošanai. Seksuālai tuvībai nevajadzētu būt bez mīlestības un uzticēšanās. Dzimumattiecībās apzinieties, kādas ciešanas tās varētu radīt. Lai saglabātu citu cilvēku laimi, cieniet viņu tiesības. Pilnībā apzinieties savu atbildību par jaunas dzīvības laišanu šajā saulē. Meditējiet par pasauli, kurā ienāk arvien jaunas dzīvības.