Gebo (vai Gyfu) ir 6.Rūna.
Fonētiski tā skan kā ciets G un tās nozīme ir velte, dāvana.
Rūnas grafiskā forma atgādina latīņu burtu X.
Gebo ir svētuma zīme, kuru izmanto, lai apzīmētu dieviem veltītas lietas.Stihija: Gaiss.
Sākotne: Sievišķa/vīrišķa.
Dievība (Mītoloģiskais aspekts): Gefn vai Gefjon – dāsna dāvinātāja, līdzīga Pārpilnības dievībai, kuru kādreiz pielūdza Centrāleiropā.
Freija, skaistuma un laulības dieviete. Freija Odīnu iesvētīja seksuālajās mistērijās. Ar Freijas arhetipisko tēlu saistās sievietes, ja vēlas pilnveidot un visos līmeņos uzlabot pāru attiecības. Freija pārvalda laika apstākļus. Viņai pieder jaunības avots, kura ūdens dziedina slimos un vecos padara jaunus. Šai avotā rodas jaunas dvēseles un bērnus stārķis pēc tam nogādā viņu mājās. Freija kalpo arī kā nāves dieviete, kura bojā gājušos bērnus un bruņiniekus aiznes uz savu kalnu. Viņas nedēļas diena ir piektdiena (Freitag, Friday). Salīdzinoši Veneras diena (fr.val. – Vendredi).
Astroloģiskais arhetips: stipra Venera (Svaru zīmē).
Būtība: neapgriežamā Rūna. Asgārda.
Kosmiskā koka vertikālās ass virsotne. Asgārda ir augstāko Dievību, Āsu, mājvieta. Tajā ir 12 nami (vai torņi). Cilvēka virsapziņa. Augstākā apziņa. Apgaismība. Ļoti augstām būtnēm pašidentifikācija visas cilvēces līmenī. Visnoslēpumainākā un nesasniedzamākā cilvēciskās būtnes daļa, jo visām dzīvām būtnēm piemīt Gars.
Mirstot uz Zemes, apziņa turpina pastāvēt garu pasaulē, kur viņu aptver tādi enerģētiskie lauki, kādus cilvēks dzīves laikā sevī radījis. Šāds stāvoklis sasniedzams tikai nopietni pūloties un ar valkīru palīdzību.
Valkīras Odīna meitas, kuras mirušos varoņus pavadīja uz Valhallu. Tulkojumā valkīra (norv. val. valkyrje) nozīmē tā, kura izvēlas no mirušo vidus. Valkīra simbolizē cilvēciskā Es pilnveidi zemes dzīves laikā.
Krāsa: spilgti zila.
Koks: Pēc dažādiem avotiem,vīksna vai goba (Ulmus procera). Tas ir stalts, skaists koks, kura kuplā lapotne karstā, saulainā dienā dod spirdzinošu ēnu. Bieži goba tikusi dēvēta par uzticēšanās un līdzpārdzīvojuma koku. Uzticēšanos šai gadījumā var saistīt arī ar prasmi paļauties uz nekad neizsmeļamo spēka avotu mūsos, uz to, ka mūsu izlietotā enerģija dabiskajā atdošanas un saņemšanas ciklā atjaunosies.
Līdzpārdzīvojums ir atbalsta enerģija, kura stiprina izturību un izraisa līdzjūtības jūtas.
Rūnu šamaņi vīksnai piedēvēja spējas rūpēties. Runa ir ne tikai par mūsu piedalīšanos citu cilvēku dzīvē, bet arī par uzmanīgu attieksmi pret pašu vajadzībām. Vīksna un ar to saistītā Gebo Rūna palīdz mums sasniegt garīgu līdzsvaru, stiprina pašvērtējumu un nepieciešamību uzturēt iekšējo gaismu.
Gebo Rūna simbolizē pretējā savienošanu. Seši virzieni un Visuma centrs. Harmonijas un līdzsvara spēks.
Rūnas grafiskais attēls atspoguļo vienādu enerģijas apmaiņu starp dažādiem virzieniem. Šī dievišķā dāvana ir pati dzīve: dzīvības spēka dāvināšana un saņemšana.
Viena no sarežģītākajām Rūnām, jo tā prasa izprast Visuma vienotības un pretrunu cīņu un sadarbību, partnerības un brīvības maģiju. Īsta un radoša savienība ir iespējama tikai tur, kur partneri ir pilnīgi brīvi. Patiesa brālība vienmēr ir ciešāka, nekā tāda, kuru vada tirānijas vienotība. Tai pat laikā īsta un dziļākā brīvība nenozīmē vilkt segu katram uz savu pusi.
Gebo Rūna attiecas uz dāvināšanu un uz došanas – saņemšanas aktu. Simboliski tā runā par velti, kura izpaužas kā īpašas spējas kādā jomā vai arī kā talants kalpot citiem. Pats talants tiek tulkots kā dievu velte kādai noteiktai personai. Kad kaut kas tiek atdots, starp devēju un saņēmēju veidojas saite. Gebo apzīmē saikni, kura veidojas starp dāvinātāju un dāvinājuma saņēmēju. Tā parāda iespējamību būt saistītiem tādiem cilvēkiem, kuri šķietami ir sveši viens otram, tā palīdz radīt arī saiti starp cilvēku un dievību.
Galvenā šīs Rūnas nozīme ir Dzīves dāvana, esības apziņa visos līmeņos: cilvēciskajā, dzīvnieciskajā, augu, minerālu utt.
Saistībā ar Gebo netiek runāts par dāvanām materiālajā līmenī un ne par dalīšanos ar īpašumu. Drīzāk tā ir dalīšanās ar Laiku. Ja mēs atsakāmies no Laika, mēs atsakāmies no pašas dzīves, jo mūsu dzīve ir ieslēgta Laika robežās. Laiks ir mūsu dzīve. Tas, kam mēs veltām mūsu dzīves Laiku, tām nodarbībām vai cilvēkiem mēs veltām savu dzīvi. Laiks mūsu dzīves daļa, kuru mēs veltām un ziedojam kādam vai kaut kam, ir daudz vērtīgāks nekā lietas, jo Laiks esam mēs paši.
Mūsu Laiks ir arī tas, ko mēs veltām pašattīstībai. Šamanistiskajā izpratnē Laiks ir kaut kas vairāk nekā kāda norises ilgums. Laiks nozīmē dzīvību. Tas ir nemitīgi mainīgs. Tas ir TAGAD plūdumā no tā, kas bijis uz to, kas būs.
Kā vienai no būtības realitātēm, Laikam piemīt pašam savs spēks. Šis spēks ir Rūna Gebo. Mūs māca, ka Laika plūdums un ātrums ir izmērāms, bet mūsu pieredze mums rāda, ka Laiks nav pastāvīgs lielums, bet tā pastāvīgums ir atkarīgs no izmantošanas veida. Laiks lido vai velkas – dažādās situācijās dažādi. Gebo Rūna mūs māca Laiku pasteidzināt vai pastiept atkarībā no tā, kā tas mums nepieciešams. Mums pašiem nav tāda spēka laiku kontrolēt, bet Rūnai Gebo ir.
Cita Rūnas nozīme ir līdzsvars. Tās grafiskais attēls simbolizē Dižo Visuma Ratu, kurš griežas ap savu asi. Šī griešanās ir saistīta ar Sešu Virzienu jēdzienu, ko nevar attēlot divās dimensijās. Visu satur kopā noteikts līdzsvars, tāpēc enerģijai, kas pārvietojas no vienas vietas uz otru, ir jākompensējas. Šī koncepcija ir cieši saistīta ar šamaņu izpratni par upurēšanos. Visam ir sava cena, katrai darbībai ir jābūt savā veidā apmaksātai. Jūs nevariet iegūt kaut ko, kaut ko citu nezaudējot: vienmēr darbojas enerģiju apmaiņas likums.
Gebo – tā ir apziņas dāvana, enerģijas plūsmu līdzsvars Laika robežās, atkalsavienošanās potenciāls ar Sākotni.
Šī Rūna apzīmē Sesto Radīšanas procesa stadiju, kurā dzīvības spēks bija piepildījis visas dzīves formas un parādījās apziņa.
Potenciāls: Atdeve un saņemšana.
Izaicinājums: Lai Visumu noturētu līdzsvarā, par visu, ko jūs iegūstiet, jānotiek apmaiņai.
Esiet gatavi uz sevis ierosināto notikumu sekām!