Vairāku gadsimtu garumā cigun tika uzskatīts par senu ķīniešu atveseļošanās un pašregulēšanas mākslu, kas ļauj atbrīvoties no slimībām, pagarināt dzīves ilgumu, nostiprināt fizisko ķermeni un garu un dziļāk izprast apkārtējo pasauli. Jau kopš sendienām cigun ir kļuvis par neatņemamu ķīniešu kultūras, filozofijas un bieži vien pat dzīves veida sastāvdaļu. Šī mācību sistēma palīdz cilvēkam sasniegt harmoniju, iekšēju līdzsvaru un dzīves gudrību.Vēl nesen cigun praktizēšana tika uzskatīta par slepenām zināšanām. Eksistēja daudz dažādu skolu: klanu, ģimeņu, klosteru
Ļoti lēnām, gadsimtu gaitā šīs dažādās skolas un to elementi savstarpēji mijiedarbojās, sajaucās un saplūda. Un jau mūsu gadsimta vidū cigun pētnieki studēja vairs tikai dažus galvenos šīs sistēmas virzienus saistījumā ar konkrētās skolas mērķi un prakses metodēm. Tomēr lielākajā daļā virzienu prakses metodes un tehnika joprojām ir slēgta plašākai publikai.
Izņēmums iepriekš minētajai praksei bija medicīniskie cigun virzieni, tādi ka džeņczju terapija un adatu refleksoterapija, kas šobrīd piedzīvo savu atdzimšanu, arvien vairāk iekļaujoties arī klīniskajā medicīnā. Mūsdienās ar terminu refleksoterapija tiek apzīmēta vesela ārstniecības sistēma, kas balstīta uz reflektorām reakcijām, kas veidojas filoģenēzes un ontoģenēzes procesā un notiek caur nervu un neirohumorālo sistēmu, lokāli kairinot ādas receptorus, gļotādu un blakus esošos audus, un tā ir vērsta gan uz atsevišķu orgānu, gan visa organisma funkcionālās aktivitātes normalizēšanu.
Cigun sistēma balstās uz tiem pašiem jēdzieniem un priekšstatiem, kas ir tradicionālās ķīniešu medicīnas pamatā, enerģētisko kanālu un ķermeņa bioloģiski aktīvo punktu sistēmu, mācību par dzīves enerģiju ci, kas plūst pa šiem kanāliem, divu sākotnējo pretstatu iņ un jan mijiedarbību, mācību par pieciem pirmelementiem U-sin u.c. Tomēr cigun uz punktiem neiedarbojas mehāniski (adatas) vai ar siltumu (piededzināšana), bet gan, ieņemot noteiktas statiskas vai dinamiskas ķermeņa pozas, veicot īpašus elpošanas vingrinājumus un atsevišķu ķermeņa daļu pašmasāžu, kā arī izmantojot iztēli tātad darbu ar apziņu. Raugoties no šāda viedokļa, cigun ir saistīts ar refleksoterapiju un daļēji pat dublē tās funkcijas.
Eiropā un Amerikas kontinentos tika veidoti dažādi zinātniski pētnieciski, ārstnieciski un mācību centri, kā arī Vispasaules akadēmiskā medicīniskā cigun organizācija. Cigun ārstnieciski atveseļojošās metodes iekaro arvien lielāku popularitāti arvien jaunās valstīs. Šajā ziņā Rietumi un Austrumi tuvinās. Lai arī par šī tuvināšanās procesa iniciatoru uzskatāmi Rietumi, tomēr Austrumi šo tendenci atbalsta un veicina.
Džun Juaņ Cigun pieder pie cigun augstākajiem līmeņiem un ir vienots zināšanu un apguves metožu kopums, kas ļauj normalizēt psihisko stāvokli, attīstīt radošo potenciālu un iemantot īpašas spējas. Šīs sistēmas praktizēšana veicina cilvēka fizisko un garīgo attīstību. Šajā virzienā ietilpst gandrīz visu cigun skolu elementi, tomēr tā nav pakļauta nekādiem reliģiskiem principiem vai ideoloģiskiem mērķiem. Tieši tādēļ ar Džun Juaņ Cigun var nodarboties jebkurš, un tas nekad nebūs pretrunā viņa ticībai.
Sistēmas apguve un prakse neprasa veikt nekādas izmaiņas vai korekcijas uzturā, ikdienas dzīvē vai darba režīmā. Tās primārais mērķis ir cilvēka atveseļošana, un tikai pēc tam seko īpašu spēju attīstīšana. Vingrinājumus var veikt jebkurš no bērna kājas līdz pat sirmam vecumam. Cilvēki, kuri ikdienā praktizē šo sistēmu, necieš no stresa, viņi sasniedz iekšēja līdzsvara stāvokli, kļūst veseli un apmierināti ar dzīvi.
Apmācība
Džun Juaņ Cigun skolas 1. pakāpes seminārā un grupas nodarbībās mēs iemācīsimies sajust ci, vadīt ci pa ķermeņa enerģētiskiem kanāliem, apgūsim dinamiskas un statiskas cigun meditācijas, elpošanas vingrinājumus, attīstīsim plakstu jutību, mācīsimies diagnosticēt un ārstēt ar plaukstam, paaugstināsim savu dzīvības spēku un sāksim pārveidot šo uzkrāto ci atjaunojot savu veselību, iegūstot iekšējo līdzsvaru un optimismu, attīstot savu ķermeni, enerģiju un garu.
Pirmajā pakāpē galvenā uzmanība tiek pievērsta darbam ar Apakšējo daņtjaņ (vēdera centrs), jo no tā enerģijas apjoma un kvalitātes ir atkarīga cilvēka fiziska veselība, reproduktīva spēja un mūža ilgums. Vingrinājumi līdzsvaro enerģiju mūsu ķermenī, atver enerģētiskos kanālus un bioloģiski aktīvos punktus, kas ved pie ķermeņa atveseļošanas, psihofiziska stāvokļa uzlabošanas, sensibilitātes paaugstināšanas un spējas pārvaldīt iekšējo enerģiju.
Seminārā programma
– Cigun sistēmas bāzes elementi. Iņ-Jan teorija. Dao un De.
– 4 sagatavošanas vingrinājumi.
– Pamatvingrinājumi. Lielais koks. Mazais debesu aplis. Ci pārveidošana.
– Papildinošie vingrinājumi.
– Blakusefekti un parādības.
– Ci attīrīšanas, uzņemšanas un izstarošanas veidi.
– Diagnostika un ārstēšana ar rokām. Ārstnieciski vingrinājumi.
– Cigun un uzturs. Cigun ikdienas dzīvē. Veiksmīgas prakses priekšnoteikumi.
Grupas nodarbības ir paredzētas pēc semināra apmācības.
<b<Pasniedzējs Georgs Indulēns
Džun Juaņ Cigun skolas 1. pakāpes sertificēts instruktors (http://www.zyq108.com/user/259). Praktizē cigun kopš 2004. gada. Izgāja pilnu apmācības kursu pie skolas meistara Sjui Mintana (Xu Mintang), tulkoja meistara seminārus Rīgā un Maskavā. Praktizēja Šaoliņā un Udanā, Ķīnā.
Blue Mountain Fen Šui Formu skolas sertificēts konsultants un 1. pakāpes instruktors (http://www.bluemountainfengshui.com/europe.html). Izgāja pilnu apmācības kursu pie skolas meistara Dr. Šentana Sju (Shantung Hsu), tulkoja meistara seminārus Rīgā. Dibināja un vadīja Latvijas Fen Šui klubu.
Latvijas Kristīgās meditācijas kopienas vadītājs (http://www.jesus.lv/kontakti.htm). Vada meditācijas grupas un seminārus Latvijā kopš 2006. gada. Praktizē isihasma tradīciju kopš 1990. gada.
Vēsturnieks, teologs. Žurnāla Lilit teoloģiskais konsultants.
INTENSĪVAIS SEMINĀRS
– 5.februārī, 18:00 – 21:30
– 6.februārī, 10:30 – 18:00
– 7.februārī, 10:30 – 18:00
– Četras 2 stundu garas prakses nodarbības
Lai pieteiktos semināram, lūdzam zvanīt pa tālruni 29408444 vai 27870088
www.satvajoga.lv