Ādere- mājoklis- cilvēks.
Šīs ķēdītes sasaistē gandrīz vienmēr ir slimība. Vai daudzie mūsdienu speciālisti, kuri projektē dzīvojamās mājas un namus, ņem to vērā? Un vai kopīgi ar tiem, kuri tos būvē, ir ieskatījušies acīs murgainā miegā gulējušam bērnam? Un mātei kura redz savu bērnu dilstam kā sveci, bet palīdzēt nespēj, jo slimība nav atrodama: tā it kā ir, bet vienlaikus tās nav… Mūsu senči teiktu, ka māja uzcelta un bērns guļ nelabā vietā. Viņi zināja dzīves un seņču seņču krātās gudrības, ko nākamās paaudzes izkaisīja kā pelnus likteņa vējos, bet pēdējā desmitgadē tās no jauna tiek godā celtas un izmantotas.
Paldies Dievam, ka pašlaik lielākā daļa cilvēku, padzirdējuši vārdu “rīkstniecība”, vairs nerausta plecus un negroza galvas, kā tas bija nesanā pagātnē. Tagad daudzi, pateicoties publikācijām presē, zina teikt, ka rīkstnieks ir cilvēks, kurš ar svārsta vai klūdziņas palīdzību meklē pazemes ūdeni.
Nav gari jārunā, ka labs dzeramais ūdens- tā ir veselības ķīla, pamatu pamats visam pārējam, kas ar veselību saistīts, bet kopš izseniem laikiem rīkstnieku galvenais uzdevums bijis atrast pazemes ūdens krājumus un norādīt labākās aku rakšanas vietas.
Mūsdienās, kad zināms, ka ūdens āderu izstarojumi cauri daudziem namu stāviem cilvēku var ietekmēt nelabvēlīgi, rīkstnieku darbības loks ievērojami paplašinājies, apsekojot būvgabalus, nosakot ūdens āderu kaitīgā starojuma klātbūtni jau uzceltās savrupmājās, daudzstāvu namu dzīvokļos, darba telpās un daudzviet citur.
Rīkstnieks, palīdzot cilvēkiem no tā izvairīties, vienlaikus pasargā viņus no šī starojuma rosinātajām veselības novirzēm un slimībām. Pats būtiskākais ir tas, ka veselības jomā viņš cīnās jau ar cēloņiem, nevis tikai ar sekām, kā tas visnotaļ iegājies.
Interesanti ir fakti ko savā grāmatā “Brīnumrīki tavās rokās” min A. Baškevics:”Vācu onkologs G.fon Pols Bavārijā izpētījis 58 vēža saslimšanas gadījumus, kuri beidzās ar nāvi, un secina, ka it visu slimnieku gultas atradušās kaitīgā starojuma zonās, bet vācu zinātniece K.Bahlere, pētot kaitīgā starojuma ietekmi uz bērnu un pieaugušo veselību, apsekoja 11 tūkst. cilvēku no 14 pasaules valstīm un pārbaudīja 300 dzīvokļus un mājas.
Viņa secināja, ka šo cilvēku vidū visi 500 onkoloģisko saslimšanu gadījumi saistās ar slimnieku guļas vai darba un atpūtas vietu atrašanos kaitīgā starojuma iespaidā.
Pazīstamais vācu profesors E.Hertmans, cilvēks, kurš vairākus desmitus gadus nodarbojas ar ūdens āderu kaitīgā starojuma pētījumiem iztiecies:”Es neesmu redzējis nevienu vēža slimnieku, kas nebūtu gulējis uz āderes un neesmu redzējis nevienu gultu, kas atrastos no āderēm brīvā vietā, kurā guļot kāds būtu ar to saslimis.”
Papildus veicot biodiagnostiku, rīkstnieks sniegs padomus un ieteikumus, kuri mājas vai dzīvokļa iemītniekiem var izrādīties zelta vērti.
Visdārgākā manta – veselība!